Doba ledová 2 - Obleva - preview

29. 9. 2008 - 12:56 | Téma | red

Doba ledová 2 - Obleva - preview zdroj: tisková zpráva

Pokud jde o animované, loutkové anebo či jinak „nehrané“ filmy, objevují se v současné době v českých kinech spíše kousky výstřední, jako například Fimfárum 2, Karcoolka (Hoodwinked!), nebo Strings, než snímky klasicky mainstreamové

Pokud jde o animované, loutkové anebo či jinak „nehrané“ filmy, objevují se v současné době v českých kinech spíše kousky výstřední, jako například Fimfárum 2, Karcoolka (Hoodwinked!), nebo Strings, než snímky klasicky mainstreamové. Změnou je až pokračování hitu Doba ledová 2 - Obleva (Ice Age 2: The Meltdown), která zasáhne Svět na přelomu března a dubna.

SYNOPSE:
Mamut Manny (Ray Romano), lenochod Sid (John Leguizamo), šavlozubý tygr Diego (Denis Leary) a šavlozubá krysoveverka Kryserka (Chris Wedge) se ocitají na prahu konce doby ledové. Masy sněhu překotně tají a bystré říčky si v tenčících se ledových krunýřích prorážejí neobvyklá koryta. A v nich to skvěle klouže. Pro trojici hrdinů se tak svět stává jedním velkým zábavním parkem. Ovšem jen do té doby, než zjistí, že ledová hráz na horním konci údolí puká a praská a vůbec se chystá, že to zabalí. Se skázou hráze se blíží i konec celého údolí, jemuž hrozí zaplavení. Jediná záchrana se velkookým hrdinům třidéčkově renderuje na opačném konci doliny. Manny, Sid a Diego se tam proto briskně vydávají spolu s mamuticí Ellie (Queen Latifahová) a vačicími bratry Crashem (Seann William Scott) a Eddiem (Josh Peck). Tihle dva se rýsují jako vypečená dvojka, zatímco Manny si dá podle všeho plné kly práce s tím, aby se pokusil Ellie přimět k „záchraně druhu“. A Kryserka? V celé té vší přírodní pohromě si pořád honí ořech.

INSPIRACE:
Doba ledová 2 – Obleva je pokračováním čtyři roky starého trháku Doba ledová, který – ač motivem téměř neslušně blízký Shrekovi - vydělal po celém světě téměř 400 miliónů dolarů a jenom v ČR na něj přišlo hodně přes půl miliónu diváků.

UPOUTÁVKA:
Trailery k Oblevě těží z divácké znalosti prvního dílu, a především pak z nejvděčnější atrakce kina – Kryserky a jejího ořechu. Na téhle pohublé figurce je postavený celá první upoutávka. V mezinárodním foršpanu se mnohem více rozehrává milostné špičkování tlustého chlupáče Mannyho a okytičkované Ellie. HD provedení nastiňuje prvotřídní kvalitu animace Oblevy a klipy i oficiální stránky Doby ledové 2 rámuje nesmrtelná hitovka „Ice Ice Baby“, kterou na začátku devadesátých let do nebe popkomerce vystřelil rappa Vanilla Ice. Doufám, že Obleva bude stejně vtipná, jako klip k té písničce. I když raději aby konečně přišla obleva i mimo kina.

OBSAZENÍ:
Jako v každém správném pokračování se v Oblevě setkáváme se všemi hlavními zvířecími hrdiny z originálů, přibyla zmíněná mamutice Ellie a s ní Queen Latifah. Vedle ní je hlavní hereckou hvězdou originálu představitel drsných týpků John Leguizamo. Ray Romano je známý bavič z TV pořadu Saturday Night Live, v epizodní roli se objeví Jay Leno, taktéž populární televizní moderátor. V českém znění budou ke slyšení Jiří Lábus, Ota Jirák, Zdeněk Mahdal, Kateřina Brožová, Zbyšek Pantůček, Jan Maxián a Martin Písařík.

TVŮRCI:
Režisérem Oblevy je Carlos Saldanha, který se na původní Době ledové podílel jako spolurežisér. Kromě toho byl Saldanha spolurežisérem i loňských Robotů. Scénář napsal Jon Vitti, autor mnoha epizod Saturday Night Live, Simpsonů, nebo neméně ceněné televizní série The Larry Sanders Show.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.