Doba ledová 2 - Obleva - preview

- eXtra kiNo autor: red

Pokud jde o animované, loutkové anebo či jinak „nehrané“ filmy, objevují se v současné době v českých kinech spíše kousky výstřední, jako například Fimfárum 2, Karcoolka (Hoodwinked!), nebo Strings, než snímky klasicky mainstreamové

Pokud jde o animované, loutkové anebo či jinak „nehrané“ filmy, objevují se v současné době v českých kinech spíše kousky výstřední, jako například Fimfárum 2, Karcoolka (Hoodwinked!), nebo Strings, než snímky klasicky mainstreamové. Změnou je až pokračování hitu Doba ledová 2 - Obleva (Ice Age 2: The Meltdown), která zasáhne Svět na přelomu března a dubna.

SYNOPSE:
Mamut Manny (Ray Romano), lenochod Sid (John Leguizamo), šavlozubý tygr Diego (Denis Leary) a šavlozubá krysoveverka Kryserka (Chris Wedge) se ocitají na prahu konce doby ledové. Masy sněhu překotně tají a bystré říčky si v tenčících se ledových krunýřích prorážejí neobvyklá koryta. A v nich to skvěle klouže. Pro trojici hrdinů se tak svět stává jedním velkým zábavním parkem. Ovšem jen do té doby, než zjistí, že ledová hráz na horním konci údolí puká a praská a vůbec se chystá, že to zabalí. Se skázou hráze se blíží i konec celého údolí, jemuž hrozí zaplavení. Jediná záchrana se velkookým hrdinům třidéčkově renderuje na opačném konci doliny. Manny, Sid a Diego se tam proto briskně vydávají spolu s mamuticí Ellie (Queen Latifahová) a vačicími bratry Crashem (Seann William Scott) a Eddiem (Josh Peck). Tihle dva se rýsují jako vypečená dvojka, zatímco Manny si dá podle všeho plné kly práce s tím, aby se pokusil Ellie přimět k „záchraně druhu“. A Kryserka? V celé té vší přírodní pohromě si pořád honí ořech.

INSPIRACE:
Doba ledová 2 – Obleva je pokračováním čtyři roky starého trháku Doba ledová, který – ač motivem téměř neslušně blízký Shrekovi - vydělal po celém světě téměř 400 miliónů dolarů a jenom v ČR na něj přišlo hodně přes půl miliónu diváků.

UPOUTÁVKA:
Trailery k Oblevě těží z divácké znalosti prvního dílu, a především pak z nejvděčnější atrakce kina – Kryserky a jejího ořechu. Na téhle pohublé figurce je postavený celá první upoutávka. V mezinárodním foršpanu se mnohem více rozehrává milostné špičkování tlustého chlupáče Mannyho a okytičkované Ellie. HD provedení nastiňuje prvotřídní kvalitu animace Oblevy a klipy i oficiální stránky Doby ledové 2 rámuje nesmrtelná hitovka „Ice Ice Baby“, kterou na začátku devadesátých let do nebe popkomerce vystřelil rappa Vanilla Ice. Doufám, že Obleva bude stejně vtipná, jako klip k té písničce. I když raději aby konečně přišla obleva i mimo kina.

OBSAZENÍ:
Jako v každém správném pokračování se v Oblevě setkáváme se všemi hlavními zvířecími hrdiny z originálů, přibyla zmíněná mamutice Ellie a s ní Queen Latifah. Vedle ní je hlavní hereckou hvězdou originálu představitel drsných týpků John Leguizamo. Ray Romano je známý bavič z TV pořadu Saturday Night Live, v epizodní roli se objeví Jay Leno, taktéž populární televizní moderátor. V českém znění budou ke slyšení Jiří Lábus, Ota Jirák, Zdeněk Mahdal, Kateřina Brožová, Zbyšek Pantůček, Jan Maxián a Martin Písařík.

TVŮRCI:
Režisérem Oblevy je Carlos Saldanha, který se na původní Době ledové podílel jako spolurežisér. Kromě toho byl Saldanha spolurežisérem i loňských Robotů. Scénář napsal Jon Vitti, autor mnoha epizod Saturday Night Live, Simpsonů, nebo neméně ceněné televizní série The Larry Sanders Show.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.