Doba ledová 2 - Obleva - preview

29. 9. 2008 - 12:56 | Téma | red

Doba ledová 2 - Obleva - preview zdroj: tisková zpráva

Pokud jde o animované, loutkové anebo či jinak „nehrané“ filmy, objevují se v současné době v českých kinech spíše kousky výstřední, jako například Fimfárum 2, Karcoolka (Hoodwinked!), nebo Strings, než snímky klasicky mainstreamové

Pokud jde o animované, loutkové anebo či jinak „nehrané“ filmy, objevují se v současné době v českých kinech spíše kousky výstřední, jako například Fimfárum 2, Karcoolka (Hoodwinked!), nebo Strings, než snímky klasicky mainstreamové. Změnou je až pokračování hitu Doba ledová 2 - Obleva (Ice Age 2: The Meltdown), která zasáhne Svět na přelomu března a dubna.

SYNOPSE:
Mamut Manny (Ray Romano), lenochod Sid (John Leguizamo), šavlozubý tygr Diego (Denis Leary) a šavlozubá krysoveverka Kryserka (Chris Wedge) se ocitají na prahu konce doby ledové. Masy sněhu překotně tají a bystré říčky si v tenčících se ledových krunýřích prorážejí neobvyklá koryta. A v nich to skvěle klouže. Pro trojici hrdinů se tak svět stává jedním velkým zábavním parkem. Ovšem jen do té doby, než zjistí, že ledová hráz na horním konci údolí puká a praská a vůbec se chystá, že to zabalí. Se skázou hráze se blíží i konec celého údolí, jemuž hrozí zaplavení. Jediná záchrana se velkookým hrdinům třidéčkově renderuje na opačném konci doliny. Manny, Sid a Diego se tam proto briskně vydávají spolu s mamuticí Ellie (Queen Latifahová) a vačicími bratry Crashem (Seann William Scott) a Eddiem (Josh Peck). Tihle dva se rýsují jako vypečená dvojka, zatímco Manny si dá podle všeho plné kly práce s tím, aby se pokusil Ellie přimět k „záchraně druhu“. A Kryserka? V celé té vší přírodní pohromě si pořád honí ořech.

INSPIRACE:
Doba ledová 2 – Obleva je pokračováním čtyři roky starého trháku Doba ledová, který – ač motivem téměř neslušně blízký Shrekovi - vydělal po celém světě téměř 400 miliónů dolarů a jenom v ČR na něj přišlo hodně přes půl miliónu diváků.

UPOUTÁVKA:
Trailery k Oblevě těží z divácké znalosti prvního dílu, a především pak z nejvděčnější atrakce kina – Kryserky a jejího ořechu. Na téhle pohublé figurce je postavený celá první upoutávka. V mezinárodním foršpanu se mnohem více rozehrává milostné špičkování tlustého chlupáče Mannyho a okytičkované Ellie. HD provedení nastiňuje prvotřídní kvalitu animace Oblevy a klipy i oficiální stránky Doby ledové 2 rámuje nesmrtelná hitovka „Ice Ice Baby“, kterou na začátku devadesátých let do nebe popkomerce vystřelil rappa Vanilla Ice. Doufám, že Obleva bude stejně vtipná, jako klip k té písničce. I když raději aby konečně přišla obleva i mimo kina.

OBSAZENÍ:
Jako v každém správném pokračování se v Oblevě setkáváme se všemi hlavními zvířecími hrdiny z originálů, přibyla zmíněná mamutice Ellie a s ní Queen Latifah. Vedle ní je hlavní hereckou hvězdou originálu představitel drsných týpků John Leguizamo. Ray Romano je známý bavič z TV pořadu Saturday Night Live, v epizodní roli se objeví Jay Leno, taktéž populární televizní moderátor. V českém znění budou ke slyšení Jiří Lábus, Ota Jirák, Zdeněk Mahdal, Kateřina Brožová, Zbyšek Pantůček, Jan Maxián a Martin Písařík.

TVŮRCI:
Režisérem Oblevy je Carlos Saldanha, který se na původní Době ledové podílel jako spolurežisér. Kromě toho byl Saldanha spolurežisérem i loňských Robotů. Scénář napsal Jon Vitti, autor mnoha epizod Saturday Night Live, Simpsonů, nebo neméně ceněné televizní série The Larry Sanders Show.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.