Do Mission: Impossible se vrátí další ikonická postava z jedničky

27. 3. 2023 - 11:11 | Novinky | Adam Homola

Do Mission: Impossible se vrátí další ikonická postava z jedničky zdroj: Christopher McQuarrie Instagram

Zdá se, že Ethan Hunt se bude v posledních dvou Mission: Impossible vracet hodně do minulosti. Důkazem toho je i čerstvé oznámení jednoho velkého comebacku.

Rolf Saxon, původní člen hereckého obsazení série, se totiž připojil k poslednímu vystoupení Toma Cruise v roli Hunta, tajného agenta neustále pověřovaného záchranou světa stále dramatičtějšími způsoby. Zprávu o obsazení sdílel režisér Christopher McQuarrie na sociálních sítích poté, co nedávno oznámil, že do filmu přibude Hannah Waddingham.

Saxon ztvárnil analytika CIA Williama Donloeho ve filmu Briana De Palmy z roku 1996 Mission: Impossible, který ze starého televizního seriálu udělal moderní, dodnes relevantní a nesmírně úspěšnou akční sérii.

V prvním díle je Saxonova postava otrávena Huntem a jeho týmem IMF, s cílem vloupat se do zabezpečeného trezoru CIA a ukrást tam tajný dokument obsahující informace o agentech. Na ikonickou scénu, kde se Tom Cruise spouští z větrací šachty k počítači, zatímco právě přiotrávený Saxon chodí tam a zpátky, si jistě pamatujete. V důsledku krádeže pak jeho postava přijde o práce a skončí na polární stanici na Aljašce. A teď se zdá, že se Donloe znovu objevil a Huntovi to všechno spočítá.

Saxon není jediným členem původního obsazení, který se vrací. Vrátí se také Eugene Kittridge, bývalý ředitel IMF, kterého hraje Henry Czerny. Kittridge zpočátku obviní Cruisova Ethana Hunta z toho, že je špion, poté co se mise v Praze zvrtne, což vede k událostem filmu, kdy Hunt musí najít skutečného zrádce a očistit své jméno.

zdroj: Cinemart

Vanessa Kirby si zopakuje roli Alanny Mitsopolisové, obchodnice se zbraněmi na černém trhu a dcery Maxe Mitsopolise, kterého v prvním filmu hrála Vanessa Redgrave. V režii a scénáři McQuarrieho hrají Cruise, Saxon, Czerny, Hayley Atwell, Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Pom Klementieff, Shea Whigham a další.

O příběhu nadcházejících obou dílů Dead Reckoning ale jinak nevíme zatím prakticky nic, tudíž se mezitím můžeme jen kochat dalšími kaskadérskými kousky, kterými nás Cruise navzdory svému pokročilému věku zásobuje.

Mission: Mission Impossible - Dead Reckoning Part One bude mít premiéru letos v létě, zatímco Mission Impossible - Dead Reckoning Part Two vstoupí do kin příští léto.

zdroj: Paramount Pictures

Zdroje: Christopher McQuarrie Instagram

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

22. 9. 2023 | Novinky | Adam Homola

Netflix dal zelenou pokračování loňské senzace Trol, která je v současnosti rekordmanem v počtu zhlédnutí neanglického filmu na této platformě - za prvních 91 dní nasbírala 103 milionů zhlédnutí.
Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

22. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Rick Riordan se pokusí nabídnout věrnější adaptaci svých knih o Percym Jacksonovi v připravovaném seriálu Percy Jackson a Olympané, který vyjde 20. prosince.
Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Nicolas Cage se pustil do nezávislé kinematografie a v připravovaném komediálním dramatu společnosti A24 Dream Scenario si zkusí zase něco nového.
Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Disney+ a Marvel posunuly datum premiéry očekávané druhé série seriálu Loki na čtvrtek 5. října, což je posun oproti původně plánovanému začátku 6. října.