Divákovo oko – tipy na srpen

14. 8. 2009 - 14:42 | Téma | red

Divákovo oko – tipy na srpen zdroj: tisková zpráva

Sandra Bullocková v romantické komedii, akční střílečka a záchrana světa, a nakonec animovaný film pro celou rodinu. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. (Porter)

G.I. Joe (premiéra 13. 8. 2009)

Klasický letní velkorozpočtový akční film. Nabízí nenáročnou podívanou, plnou futuristických hračiček, zbraní, opravních prostředků, velkolepých honiček, přestřelek a triků. Vystupuje zde mnoho známých tváří, které podávají standardní herecké výkony odpovídající žánru filmu. Scénář není zrovna z nejoriginálnějších: padouši se zmocní nebezpečné zbraně, kterou hodlají použít, zabránit jim v tom má tým vycvičených klaďasů. Triky až na scénu s Eiffelovkou nepříliš povedené, závěrečné finále poněkud překombinované, divák se může přestat orientovat v tom co se na plátně odehrává.

Vzůru do oblak (premiéra 20. 8. 2009)

Další pixarovský animák vypráví dobrodružství stařečka, který se na stará kolena vydá pomocí balónků i se svým domkem na výlet do exotických krajů a společnost mu dělá přitloustlý a nadšený osmiletý průzkumník divočiny. Začátek filmu je paradoxně až velmi skutečný a uvěřitelný, poté se již příběh ubírá spíše ve fantastickém duchu. Většina vtipných scén se odehrává mezi dvěma hlavními hrdiny, také mluvící psi jsou vtipnou a zajímavou vložkou. I když příběh nemá spád a nedrží moc pohromadě, vizuální stránka filmu, různorodost postav a dokonalost v detailech za vidění stojí.

Návrh (premiéra 27. 8. 2009)

Neoblíbená a panovačná knižní šéfredaktorka (S. Bullocková), posedlá prací, je vzhledem k jistým okolnostem donucena předstírat zasnoubení se svým nic netušícím asistentem. Začátek filmu poněkud připomíná úvodní scénu z filmu Ďábel nosí Pradu a další vývoj děje nechá vzpomenout i na nedávnou Holku z města, nicméně hlavním hereckým protagonistům se daří udržet laťku v příjemných výškách. Jejich společné scény jsou povedené, někdy i vtipné. Co se týče humoru, další, vystřižené a zkažené záběry mohou diváci vidět při závěrečných titulcích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.