Divákovo oko – tipy na srpen

14. 8. 2009 - 14:42 | Téma | red

Divákovo oko – tipy na srpen zdroj: tisková zpráva

Sandra Bullocková v romantické komedii, akční střílečka a záchrana světa, a nakonec animovaný film pro celou rodinu. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. (Porter)

G.I. Joe (premiéra 13. 8. 2009)

Klasický letní velkorozpočtový akční film. Nabízí nenáročnou podívanou, plnou futuristických hračiček, zbraní, opravních prostředků, velkolepých honiček, přestřelek a triků. Vystupuje zde mnoho známých tváří, které podávají standardní herecké výkony odpovídající žánru filmu. Scénář není zrovna z nejoriginálnějších: padouši se zmocní nebezpečné zbraně, kterou hodlají použít, zabránit jim v tom má tým vycvičených klaďasů. Triky až na scénu s Eiffelovkou nepříliš povedené, závěrečné finále poněkud překombinované, divák se může přestat orientovat v tom co se na plátně odehrává.

Vzůru do oblak (premiéra 20. 8. 2009)

Další pixarovský animák vypráví dobrodružství stařečka, který se na stará kolena vydá pomocí balónků i se svým domkem na výlet do exotických krajů a společnost mu dělá přitloustlý a nadšený osmiletý průzkumník divočiny. Začátek filmu je paradoxně až velmi skutečný a uvěřitelný, poté se již příběh ubírá spíše ve fantastickém duchu. Většina vtipných scén se odehrává mezi dvěma hlavními hrdiny, také mluvící psi jsou vtipnou a zajímavou vložkou. I když příběh nemá spád a nedrží moc pohromadě, vizuální stránka filmu, různorodost postav a dokonalost v detailech za vidění stojí.

Návrh (premiéra 27. 8. 2009)

Neoblíbená a panovačná knižní šéfredaktorka (S. Bullocková), posedlá prací, je vzhledem k jistým okolnostem donucena předstírat zasnoubení se svým nic netušícím asistentem. Začátek filmu poněkud připomíná úvodní scénu z filmu Ďábel nosí Pradu a další vývoj děje nechá vzpomenout i na nedávnou Holku z města, nicméně hlavním hereckým protagonistům se daří udržet laťku v příjemných výškách. Jejich společné scény jsou povedené, někdy i vtipné. Co se týče humoru, další, vystřižené a zkažené záběry mohou diváci vidět při závěrečných titulcích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.