Divákovo oko – tipy na srpen

14. 8. 2009 - 14:42 | Téma | red

Divákovo oko – tipy na srpen zdroj: tisková zpráva

Sandra Bullocková v romantické komedii, akční střílečka a záchrana světa, a nakonec animovaný film pro celou rodinu. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. (Porter)

G.I. Joe (premiéra 13. 8. 2009)

Klasický letní velkorozpočtový akční film. Nabízí nenáročnou podívanou, plnou futuristických hračiček, zbraní, opravních prostředků, velkolepých honiček, přestřelek a triků. Vystupuje zde mnoho známých tváří, které podávají standardní herecké výkony odpovídající žánru filmu. Scénář není zrovna z nejoriginálnějších: padouši se zmocní nebezpečné zbraně, kterou hodlají použít, zabránit jim v tom má tým vycvičených klaďasů. Triky až na scénu s Eiffelovkou nepříliš povedené, závěrečné finále poněkud překombinované, divák se může přestat orientovat v tom co se na plátně odehrává.

Vzůru do oblak (premiéra 20. 8. 2009)

Další pixarovský animák vypráví dobrodružství stařečka, který se na stará kolena vydá pomocí balónků i se svým domkem na výlet do exotických krajů a společnost mu dělá přitloustlý a nadšený osmiletý průzkumník divočiny. Začátek filmu je paradoxně až velmi skutečný a uvěřitelný, poté se již příběh ubírá spíše ve fantastickém duchu. Většina vtipných scén se odehrává mezi dvěma hlavními hrdiny, také mluvící psi jsou vtipnou a zajímavou vložkou. I když příběh nemá spád a nedrží moc pohromadě, vizuální stránka filmu, různorodost postav a dokonalost v detailech za vidění stojí.

Návrh (premiéra 27. 8. 2009)

Neoblíbená a panovačná knižní šéfredaktorka (S. Bullocková), posedlá prací, je vzhledem k jistým okolnostem donucena předstírat zasnoubení se svým nic netušícím asistentem. Začátek filmu poněkud připomíná úvodní scénu z filmu Ďábel nosí Pradu a další vývoj děje nechá vzpomenout i na nedávnou Holku z města, nicméně hlavním hereckým protagonistům se daří udržet laťku v příjemných výškách. Jejich společné scény jsou povedené, někdy i vtipné. Co se týče humoru, další, vystřižené a zkažené záběry mohou diváci vidět při závěrečných titulcích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.