Divákovo oko - tipy na červen

25. 6. 2009 - 8:26 | Téma | red

Divákovo oko - tipy na červen zdroj: tisková zpráva

Jedna premiéra českého filmu a další dva filmy – pro pobavení a postrašení. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce hororu. (Porter)

Kámoš k pohledání (premiéra 4. 6. 2007)

I když ve filmu neuvidíte zrovna nejznámější komediální hvězdy dneška a nebudete se nejspíš celou dobu válet smíchy po zemi, tato pohodová a vtipná komedie, z nenucenými hereckými výkony a dobře napsaným scénářem přesto pobaví. Právě scény vycházející z obyčejných situací ze života jsou velmi zábavné a dá se s nimi snadno ztotožnit. A není k tomu ani zapotřebí různých oplzlých, sprostých a dalších nechutných momentů, kterými si mnohdy někteří filmaři pomáhají k vytvoření rádoby humorných pasáží.

Případ nevěrné Kláry (11. 6. 2009)

Italská krimikomedie s českými herci v podřadných rolích se hodí spíše do vysílání některé komerční televize po 22. hodině, ne na plátna kin. I když herci v hlavních rolích víceméně nemohou za konečný výsledek, který padá na hlavu scénáristy a režiséra. Nepovedenou věcí je český dabing, který v tomto případě vyznívá velmi amatérsky a odfláknutě. Mezi malá pozitiva lze snad jen zařadit známé pražské lokality a docela sympatické herecké obsazení.

Stáhni mě do pekla (18. 6. 2009)

Režisér Sam Raimi se po nepovedeném Spider-Manovi 3 vrací k žánru, který mu sedí nejlépe. Ne zcela klasický horor, ve kterém najdete trochu od skoro všech žánrů, vyniká především skvělou atmosférou a načasováním děsivých a lekacích scén. Víc než herecké výkony, tedy kromě posedlé a skvěle zahrané babizny (hraje ji Lorna Raverová), zaujmou zvukové a obrazové výrazové prostředky, jež činí z průměrného příběhu docela zábavnou, vzrušující podívanou, kde se občas bude bát asi i ten největší drsňák.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.