Divákovo oko - tipy na červen

25. 6. 2009 - 8:26 | Téma | red

Divákovo oko - tipy na červen zdroj: tisková zpráva

Jedna premiéra českého filmu a další dva filmy – pro pobavení a postrašení. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce hororu. (Porter)

Kámoš k pohledání (premiéra 4. 6. 2007)

I když ve filmu neuvidíte zrovna nejznámější komediální hvězdy dneška a nebudete se nejspíš celou dobu válet smíchy po zemi, tato pohodová a vtipná komedie, z nenucenými hereckými výkony a dobře napsaným scénářem přesto pobaví. Právě scény vycházející z obyčejných situací ze života jsou velmi zábavné a dá se s nimi snadno ztotožnit. A není k tomu ani zapotřebí různých oplzlých, sprostých a dalších nechutných momentů, kterými si mnohdy někteří filmaři pomáhají k vytvoření rádoby humorných pasáží.

Případ nevěrné Kláry (11. 6. 2009)

Italská krimikomedie s českými herci v podřadných rolích se hodí spíše do vysílání některé komerční televize po 22. hodině, ne na plátna kin. I když herci v hlavních rolích víceméně nemohou za konečný výsledek, který padá na hlavu scénáristy a režiséra. Nepovedenou věcí je český dabing, který v tomto případě vyznívá velmi amatérsky a odfláknutě. Mezi malá pozitiva lze snad jen zařadit známé pražské lokality a docela sympatické herecké obsazení.

Stáhni mě do pekla (18. 6. 2009)

Režisér Sam Raimi se po nepovedeném Spider-Manovi 3 vrací k žánru, který mu sedí nejlépe. Ne zcela klasický horor, ve kterém najdete trochu od skoro všech žánrů, vyniká především skvělou atmosférou a načasováním děsivých a lekacích scén. Víc než herecké výkony, tedy kromě posedlé a skvěle zahrané babizny (hraje ji Lorna Raverová), zaujmou zvukové a obrazové výrazové prostředky, jež činí z průměrného příběhu docela zábavnou, vzrušující podívanou, kde se občas bude bát asi i ten největší drsňák.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.