Divákovo oko - tipy na červen

25. 6. 2009 - 8:26 | Téma | red

Divákovo oko - tipy na červen zdroj: tisková zpráva

Jedna premiéra českého filmu a další dva filmy – pro pobavení a postrašení. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce hororu. (Porter)

Kámoš k pohledání (premiéra 4. 6. 2007)

I když ve filmu neuvidíte zrovna nejznámější komediální hvězdy dneška a nebudete se nejspíš celou dobu válet smíchy po zemi, tato pohodová a vtipná komedie, z nenucenými hereckými výkony a dobře napsaným scénářem přesto pobaví. Právě scény vycházející z obyčejných situací ze života jsou velmi zábavné a dá se s nimi snadno ztotožnit. A není k tomu ani zapotřebí různých oplzlých, sprostých a dalších nechutných momentů, kterými si mnohdy někteří filmaři pomáhají k vytvoření rádoby humorných pasáží.

Případ nevěrné Kláry (11. 6. 2009)

Italská krimikomedie s českými herci v podřadných rolích se hodí spíše do vysílání některé komerční televize po 22. hodině, ne na plátna kin. I když herci v hlavních rolích víceméně nemohou za konečný výsledek, který padá na hlavu scénáristy a režiséra. Nepovedenou věcí je český dabing, který v tomto případě vyznívá velmi amatérsky a odfláknutě. Mezi malá pozitiva lze snad jen zařadit známé pražské lokality a docela sympatické herecké obsazení.

Stáhni mě do pekla (18. 6. 2009)

Režisér Sam Raimi se po nepovedeném Spider-Manovi 3 vrací k žánru, který mu sedí nejlépe. Ne zcela klasický horor, ve kterém najdete trochu od skoro všech žánrů, vyniká především skvělou atmosférou a načasováním děsivých a lekacích scén. Víc než herecké výkony, tedy kromě posedlé a skvěle zahrané babizny (hraje ji Lorna Raverová), zaujmou zvukové a obrazové výrazové prostředky, jež činí z průměrného příběhu docela zábavnou, vzrušující podívanou, kde se občas bude bát asi i ten největší drsňák.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.