Divákovo oko: prosincové premiéry

15. 7. 2009 - 13:26 | Téma | red

Divákovo oko: prosincové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři žánrové filmy: akční, taneční a sci-fi. (Porter)

Nebezpečný cíl (premiéra 4. 12. 2008)

Po svižném začátku film postupně naplňuje klasické schéma: nájemný zabiják dostane úkol, který odmítne vykonat. Tím poruší svá pravidla, která mu pomáhají k bezchybně provedené práci. Ani dva režiséři nedokázali natočit film, který by diváci hned nezapomněli a který by se stal pro N. Cage po dlouhé době slušným hitem. Akční scény neurazí, herecké výkony průměrné. Ke kladům filmu lze přiřadit exotické prostředí a celkem překvapivý konec.

Dokaž to! (premiéra 11. 12. 2008)

Čas od času se v kinech objeví film, který už jste několikrát viděli, jen se mění herci. To platí i v tomto případě. Dívka z venkova přijíždí do města, aby se dostala na prestižní taneční školu, ale zjišťuje, že to nebude zrovna lehké. Standardně natočený film s neokoukanými mladými herci, solidním hudebním doprovodem, ale předvídatelným dějem.

Den, kdy se zastavila Země (premiéra 11. 12. 2008)

Ambiciózní projekt zatím ne příliš známého režiséra se pravděpodobně do klubu zdařilých a úspěšných sci-fi filmů nezařadí. Kromě některých akčních a trikových scén, kterými zas film tolik nehýří. Vypadá to, že na některé nejspíš nebylo ani dost peněz. Hlavním tahákem měl být K. Reeves. I přes snaživý výkon jeho i dalších herců ve vedlejších rolích, film působí poněkud odfláknutě, v některých scénách postrádá logiku a tím ruší celkové vyznění filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.