Divákovo oko: lednové premiéry

15. 7. 2009 - 13:25 | Téma | red

Divákovo oko: lednové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes dva mainstreemové filmy a jeden klubový. (Porter)

Nosferatu–fantom noci (premiéra 5. 1. 2009)

V době, kdy jsou v kinech k viděni většinou nepovedené remaky japonských hororů, je Herzogův Nosferatu opravdu příjemným osvěžením. S odstupem času mohou některé scény vyvolat úsměv, ale film ani po třiceti letech neztrácí svou ponurou atmosféru. Přesvědčivé výkony Bruna Ganze i Klause Kinského, kteří i s malým množstvím dialogu dovedou diváky zaujmout, tajuplné prostředí a především nestárnoucí příběh o nejslavnějším upírovi jsou důvody, proč by film, zařazený do Projektu 100, neměl uniknout vaší pozornosti.

Po přečtení spalte (premiéra 15. 1. 2009)

Černé komedie bratrům Coenovym opravdu svědčí. Film s hvězdným obsazením, ale poněkud slabším příběhem. Těží především z klasicky propletených vztahů mezi hlavními aktéry, z toho plynoucích komických situací, množství nečekaných zvratů, ale i vtipně napsaných dialogů. Z herců podává asi nejlepší výkon John Malkovich, který dominuje skoro každé scéně ve které se objeví. Naopak trochu přehrávající Brad Pitt působí poněkud křiklavě.

Nouzový východ (premiéra 29. 1. 2009)

Od dob Titaniku se na plátně teprve nyní znovu společně objevují Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová a je vidět, že za tu dobu jako herci opravdu vyzráli. Drama o mladém páru, který na první pohled v téměř idylickém prostředí začíná žit svůj vlastní život, je bravurně natočeno a vyniká téměř dokonalým prokreslením charakterů jednotlivých postav. Herecké výkony – především ústřední dvojice – jsou nadstandardní, jejich hádky jsou patrně nejlepšími momenty filmu. V příběhu dvou lidí, kteří po čase zjistí, že si společný život každý z nich představoval trochu jinak, si možná leckterý divák najde svou paralelu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.