Divákovo oko: lednové premiéry

15. 7. 2009 - 13:25 | Téma | red

Divákovo oko: lednové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes dva mainstreemové filmy a jeden klubový. (Porter)

Nosferatu–fantom noci (premiéra 5. 1. 2009)

V době, kdy jsou v kinech k viděni většinou nepovedené remaky japonských hororů, je Herzogův Nosferatu opravdu příjemným osvěžením. S odstupem času mohou některé scény vyvolat úsměv, ale film ani po třiceti letech neztrácí svou ponurou atmosféru. Přesvědčivé výkony Bruna Ganze i Klause Kinského, kteří i s malým množstvím dialogu dovedou diváky zaujmout, tajuplné prostředí a především nestárnoucí příběh o nejslavnějším upírovi jsou důvody, proč by film, zařazený do Projektu 100, neměl uniknout vaší pozornosti.

Po přečtení spalte (premiéra 15. 1. 2009)

Černé komedie bratrům Coenovym opravdu svědčí. Film s hvězdným obsazením, ale poněkud slabším příběhem. Těží především z klasicky propletených vztahů mezi hlavními aktéry, z toho plynoucích komických situací, množství nečekaných zvratů, ale i vtipně napsaných dialogů. Z herců podává asi nejlepší výkon John Malkovich, který dominuje skoro každé scéně ve které se objeví. Naopak trochu přehrávající Brad Pitt působí poněkud křiklavě.

Nouzový východ (premiéra 29. 1. 2009)

Od dob Titaniku se na plátně teprve nyní znovu společně objevují Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová a je vidět, že za tu dobu jako herci opravdu vyzráli. Drama o mladém páru, který na první pohled v téměř idylickém prostředí začíná žit svůj vlastní život, je bravurně natočeno a vyniká téměř dokonalým prokreslením charakterů jednotlivých postav. Herecké výkony – především ústřední dvojice – jsou nadstandardní, jejich hádky jsou patrně nejlepšími momenty filmu. V příběhu dvou lidí, kteří po čase zjistí, že si společný život každý z nich představoval trochu jinak, si možná leckterý divák najde svou paralelu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.