Divákovo oko: dubnové premiéry

27. 4. 2009 - 16:16 | Téma | red

Divákovo oko: dubnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce psychologického melodramatu. (Porter)

Rychlí a zběsilí (premiéra 2. 4.)

Slogan filmu zní „nový model, originální součástky“. To znamená, že se vrací původní parta z jedničky, jen se mění padouši a exteriéry. Jinak je to prostě další příběh naplněný akčními scénami, nadupanými auty a na lehko oblečenýma holkama. Poskytne to, co jste asi čekali, nic víc a nic míň. Je dost pravděpodobné, že tvůrci zdaleka nevyčerpali své možnosti a brzo tu budeme mít ještě „novější model“, než jaký se objevuje nyní.

Válka nevěst (premiéra 2. 4.)

Jeden z méně povedených filmů na téma svatby, nevěsty a všeho toho ruchu kolem. Neoriginální scénář, předvídatelný děj, velmi málo vtipných momentů a řemeslně zahrané postavy. I když jsou A. Hathawayová i K. Hudsonová nejen pohledné, ale i dobré herečky, jejich snaha tentokrát vyšumí do ztracena. Na druhou stranu filmem asi nepohrdne několik příznivců tohoto stále oblíbeného žánru z řad dívek a žen, které mají podobné zážitky za sebou (nebo právě před sebou).

Předčítač (premiéra 23. 4.)

Oskarové drama, ve kterém exceluje herečka K. Winsletová (ta získala pozlacenou sošku), jíž zdařile sekundují mladý talentovaný herec D. Kross a zkušený R. Fiennes. Jedná se o silný emociální příběh z poválečného Německa, který dojme snad každého, kdo má srdce na tom pravém místě. Během pár minut je divák vtažen do děje a další dvě hodiny prožívá osudy hlavních hrdinů. Režisérovi se podařilo natočit výjimečný film, který navíc ke konci překvapí svou originální pointou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.