Divákovo oko: dubnové premiéry

27. 4. 2009 - 16:16 | Téma | red

Divákovo oko: dubnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce psychologického melodramatu. (Porter)

Rychlí a zběsilí (premiéra 2. 4.)

Slogan filmu zní „nový model, originální součástky“. To znamená, že se vrací původní parta z jedničky, jen se mění padouši a exteriéry. Jinak je to prostě další příběh naplněný akčními scénami, nadupanými auty a na lehko oblečenýma holkama. Poskytne to, co jste asi čekali, nic víc a nic míň. Je dost pravděpodobné, že tvůrci zdaleka nevyčerpali své možnosti a brzo tu budeme mít ještě „novější model“, než jaký se objevuje nyní.

Válka nevěst (premiéra 2. 4.)

Jeden z méně povedených filmů na téma svatby, nevěsty a všeho toho ruchu kolem. Neoriginální scénář, předvídatelný děj, velmi málo vtipných momentů a řemeslně zahrané postavy. I když jsou A. Hathawayová i K. Hudsonová nejen pohledné, ale i dobré herečky, jejich snaha tentokrát vyšumí do ztracena. Na druhou stranu filmem asi nepohrdne několik příznivců tohoto stále oblíbeného žánru z řad dívek a žen, které mají podobné zážitky za sebou (nebo právě před sebou).

Předčítač (premiéra 23. 4.)

Oskarové drama, ve kterém exceluje herečka K. Winsletová (ta získala pozlacenou sošku), jíž zdařile sekundují mladý talentovaný herec D. Kross a zkušený R. Fiennes. Jedná se o silný emociální příběh z poválečného Německa, který dojme snad každého, kdo má srdce na tom pravém místě. Během pár minut je divák vtažen do děje a další dvě hodiny prožívá osudy hlavních hrdinů. Režisérovi se podařilo natočit výjimečný film, který navíc ke konci překvapí svou originální pointou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.