Divákovo oko: dubnové premiéry

27. 4. 2009 - 16:16 | Téma | red

Divákovo oko: dubnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce psychologického melodramatu. (Porter)

Rychlí a zběsilí (premiéra 2. 4.)

Slogan filmu zní „nový model, originální součástky“. To znamená, že se vrací původní parta z jedničky, jen se mění padouši a exteriéry. Jinak je to prostě další příběh naplněný akčními scénami, nadupanými auty a na lehko oblečenýma holkama. Poskytne to, co jste asi čekali, nic víc a nic míň. Je dost pravděpodobné, že tvůrci zdaleka nevyčerpali své možnosti a brzo tu budeme mít ještě „novější model“, než jaký se objevuje nyní.

Válka nevěst (premiéra 2. 4.)

Jeden z méně povedených filmů na téma svatby, nevěsty a všeho toho ruchu kolem. Neoriginální scénář, předvídatelný děj, velmi málo vtipných momentů a řemeslně zahrané postavy. I když jsou A. Hathawayová i K. Hudsonová nejen pohledné, ale i dobré herečky, jejich snaha tentokrát vyšumí do ztracena. Na druhou stranu filmem asi nepohrdne několik příznivců tohoto stále oblíbeného žánru z řad dívek a žen, které mají podobné zážitky za sebou (nebo právě před sebou).

Předčítač (premiéra 23. 4.)

Oskarové drama, ve kterém exceluje herečka K. Winsletová (ta získala pozlacenou sošku), jíž zdařile sekundují mladý talentovaný herec D. Kross a zkušený R. Fiennes. Jedná se o silný emociální příběh z poválečného Německa, který dojme snad každého, kdo má srdce na tom pravém místě. Během pár minut je divák vtažen do děje a další dvě hodiny prožívá osudy hlavních hrdinů. Režisérovi se podařilo natočit výjimečný film, který navíc ke konci překvapí svou originální pointou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.