Divákovo oko: březnové premiéry

15. 7. 2009 - 13:24 | Téma | red

Divákovo oko: březnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce komiksu. (Porter)

Pochyby

Film je hereckým koncertem Meryl Streepové a Phillipa Seymoura Hoffmana, kteří dávají tomuto ne nijak výjímečně natočenému dramatu potřebnou šťávu. Jejich dialogy jsou výtečně zahrané. Po velmi dlouhé době je to druhý celovečerní film scenáristy a režiséra Johna Patricka Shanleyho , který tentokrát zfilmoval svou úspěšnou divadelní hru.

Strážci – Watchmen

Dlouho a netrpělivě očekávaný film tohoto vizionářského režiséra je polemikou s těmi, kteří tvrdí, že některé látky nejdou zfilmovat. Na své si přijdou jak fanoušci komiksu, tak i ti kteří o něm nikdy neslyšeli. Režisér Z. Snyder umí velmi efektně aranžovat jednotlivé scény, a i když film není zrovna nejkratší, hodinky sledovat nebudete. O herecké výkony zde příliš nejde, hlavní je především vizuální stránka filmu a samozřejmě akční scény.

Nenarození

Lákavý plakát sám o sobě z filmu hit neudělá. Po tolikrát omleté klišé: zlý duch a krásná slečna s dokonalou postavou, (vynikne hlavně ve spodním prádle) které se začnou dít podivné věci. Nikdo jí nevěří, jde vyhledat pomoc atd. atd. Pár ucházejících nápadů, slušná kamera a také – kde se vzal, tu se vzal – Garry Oldman v roli rabína coby vymítáče zlých duchů. Doufejme, že nevzal roli kvůli „zajímavému scénáři“.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.