Divákovo oko: březnové premiéry

15. 7. 2009 - 13:24 | Téma | red

Divákovo oko: březnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce komiksu. (Porter)

Pochyby

Film je hereckým koncertem Meryl Streepové a Phillipa Seymoura Hoffmana, kteří dávají tomuto ne nijak výjímečně natočenému dramatu potřebnou šťávu. Jejich dialogy jsou výtečně zahrané. Po velmi dlouhé době je to druhý celovečerní film scenáristy a režiséra Johna Patricka Shanleyho , který tentokrát zfilmoval svou úspěšnou divadelní hru.

Strážci – Watchmen

Dlouho a netrpělivě očekávaný film tohoto vizionářského režiséra je polemikou s těmi, kteří tvrdí, že některé látky nejdou zfilmovat. Na své si přijdou jak fanoušci komiksu, tak i ti kteří o něm nikdy neslyšeli. Režisér Z. Snyder umí velmi efektně aranžovat jednotlivé scény, a i když film není zrovna nejkratší, hodinky sledovat nebudete. O herecké výkony zde příliš nejde, hlavní je především vizuální stránka filmu a samozřejmě akční scény.

Nenarození

Lákavý plakát sám o sobě z filmu hit neudělá. Po tolikrát omleté klišé: zlý duch a krásná slečna s dokonalou postavou, (vynikne hlavně ve spodním prádle) které se začnou dít podivné věci. Nikdo jí nevěří, jde vyhledat pomoc atd. atd. Pár ucházejících nápadů, slušná kamera a také – kde se vzal, tu se vzal – Garry Oldman v roli rabína coby vymítáče zlých duchů. Doufejme, že nevzal roli kvůli „zajímavému scénáři“.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.