Divákovo oko: březnové premiéry

15. 7. 2009 - 13:24 | Téma | red

Divákovo oko: březnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři mainstreemové filmy, z toho jeden pro příznivce komiksu. (Porter)

Pochyby

Film je hereckým koncertem Meryl Streepové a Phillipa Seymoura Hoffmana, kteří dávají tomuto ne nijak výjímečně natočenému dramatu potřebnou šťávu. Jejich dialogy jsou výtečně zahrané. Po velmi dlouhé době je to druhý celovečerní film scenáristy a režiséra Johna Patricka Shanleyho , který tentokrát zfilmoval svou úspěšnou divadelní hru.

Strážci – Watchmen

Dlouho a netrpělivě očekávaný film tohoto vizionářského režiséra je polemikou s těmi, kteří tvrdí, že některé látky nejdou zfilmovat. Na své si přijdou jak fanoušci komiksu, tak i ti kteří o něm nikdy neslyšeli. Režisér Z. Snyder umí velmi efektně aranžovat jednotlivé scény, a i když film není zrovna nejkratší, hodinky sledovat nebudete. O herecké výkony zde příliš nejde, hlavní je především vizuální stránka filmu a samozřejmě akční scény.

Nenarození

Lákavý plakát sám o sobě z filmu hit neudělá. Po tolikrát omleté klišé: zlý duch a krásná slečna s dokonalou postavou, (vynikne hlavně ve spodním prádle) které se začnou dít podivné věci. Nikdo jí nevěří, jde vyhledat pomoc atd. atd. Pár ucházejících nápadů, slušná kamera a také – kde se vzal, tu se vzal – Garry Oldman v roli rabína coby vymítáče zlých duchů. Doufejme, že nevzal roli kvůli „zajímavému scénáři“.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.