Digitální svět obývaný příšerami

28. 6. 2006 - 14:03 | Téma | red

Digitální svět obývaný příšerami zdroj: tisková zpráva

Zhmotnit na plátně zvláštní a unikátní svět Silent Hillu vyžadovalo precizní kombinaci skutečných a digitálních scén

Zhmotnit na plátně zvláštní a unikátní svět Silent Hillu vyžadovalo precizní kombinaci skutečných a digitálních scén. Režisér Christophe Gans chtěl původně vytvořit pro film celé město v reálných stavbách. Filmaři proto našli jednu vesnici v Kanadě a kompletně ji přebudovali. „Vytvořili jsme přes sto scén,“ říká Gans. „A díky tomu to celé působí reálně, až podivně reálně. Ale použili jsme i vizuální efekty, protože podobný film bez nich zkrátka natočit nelze.“ V některých případech byly pro účely filmu upraveny existující budovy (továrna, škola), jindy je museli filmaři kompletně postavit (např. monumentální kostel, jehož stavba trvala osm týdnů). Horská cesta, která spojuje vesnici s okolním světem, vznikla ve studiu.

Hrůzu na plátně zajišťuje panoptikum děsivých nestvůr: nemilosrdně ničivá Rudá pyramida, hrůzné Šedé děti, Bezrucí, tajuplný Správce, Švábi a Temné sestřičky. Jsou dílem uznávaného designera filmových příšer Patricka Tatopoulose, maskéra Paula Jonese, návrhářky kostýmů Wendy Partridgeové a choreografa Roberta Campanelly.

Zatímco Švábi byli plně vytvořeni počítačem, Rudou pyramidu sestavil Tatopoulos jako skutečný model. Šedé děti byly během postprodukce digitálně namnoženy tak, aby z nich vznikla Šedá horda. Vzorové dítě ztvárnila útlá tanečnice Yvonne Ng. Filmaři ji navlékli do obleku z pružné textilie, na něj nastříkali silikon, působící dojmem průsvitné kůže. Její postoj zdůraznil dětské bříško a prohnutá záda. „Christophe chtěl, aby byla každá zrůda svým způsobem smyslná a působila dojmem, že neustále křičí. Proto mají Šedé děti lidské, protáhlé, zkroucené obličeje a dozadu staženou kůži, která jim otevírá ústa do věčného výkřiku,“ říká Tatopoulos. Zbývajícími dvěma monstry jsou Bezrucí, které si zahrál tanečník Michael Koda, a Sestřičky, na nichž uniformy jako by vyrůstaly z jejich kůže.

Všechny příšery byly nakonec digitálně vylepšeny při dokončovacích pracech ve studiu. Kůže Šedých dětí byla upravena tak, aby vypadala jako spálená, končetiny Bezrukých byly prodlouženy a zdeformovány, Správce dostal do vínku zkroucené nohy, u pohybů Sestřiček si filmaři pohráli s časem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.