Digitální svět obývaný příšerami

28. 6. 2006 - 14:03 | Téma | red

Digitální svět obývaný příšerami zdroj: Archiv

Zhmotnit na plátně zvláštní a unikátní svět Silent Hillu vyžadovalo precizní kombinaci skutečných a digitálních scén

Zhmotnit na plátně zvláštní a unikátní svět Silent Hillu vyžadovalo precizní kombinaci skutečných a digitálních scén. Režisér Christophe Gans chtěl původně vytvořit pro film celé město v reálných stavbách. Filmaři proto našli jednu vesnici v Kanadě a kompletně ji přebudovali. „Vytvořili jsme přes sto scén,“ říká Gans. „A díky tomu to celé působí reálně, až podivně reálně. Ale použili jsme i vizuální efekty, protože podobný film bez nich zkrátka natočit nelze.“ V některých případech byly pro účely filmu upraveny existující budovy (továrna, škola), jindy je museli filmaři kompletně postavit (např. monumentální kostel, jehož stavba trvala osm týdnů). Horská cesta, která spojuje vesnici s okolním světem, vznikla ve studiu.

Hrůzu na plátně zajišťuje panoptikum děsivých nestvůr: nemilosrdně ničivá Rudá pyramida, hrůzné Šedé děti, Bezrucí, tajuplný Správce, Švábi a Temné sestřičky. Jsou dílem uznávaného designera filmových příšer Patricka Tatopoulose, maskéra Paula Jonese, návrhářky kostýmů Wendy Partridgeové a choreografa Roberta Campanelly.

Zatímco Švábi byli plně vytvořeni počítačem, Rudou pyramidu sestavil Tatopoulos jako skutečný model. Šedé děti byly během postprodukce digitálně namnoženy tak, aby z nich vznikla Šedá horda. Vzorové dítě ztvárnila útlá tanečnice Yvonne Ng. Filmaři ji navlékli do obleku z pružné textilie, na něj nastříkali silikon, působící dojmem průsvitné kůže. Její postoj zdůraznil dětské bříško a prohnutá záda. „Christophe chtěl, aby byla každá zrůda svým způsobem smyslná a působila dojmem, že neustále křičí. Proto mají Šedé děti lidské, protáhlé, zkroucené obličeje a dozadu staženou kůži, která jim otevírá ústa do věčného výkřiku,“ říká Tatopoulos. Zbývajícími dvěma monstry jsou Bezrucí, které si zahrál tanečník Michael Koda, a Sestřičky, na nichž uniformy jako by vyrůstaly z jejich kůže.

Všechny příšery byly nakonec digitálně vylepšeny při dokončovacích pracech ve studiu. Kůže Šedých dětí byla upravena tak, aby vypadala jako spálená, končetiny Bezrukých byly prodlouženy a zdeformovány, Správce dostal do vínku zkroucené nohy, u pohybů Sestřiček si filmaři pohráli s časem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stardust se snaží tvářit jako Bohemian Rhapsody o Bowiem, ale nejde mu to

Stardust se snaží tvářit jako Bohemian Rhapsody o Bowiem, ale nejde mu to

29. 10. 2020 | Trailery | Adam Homola

Queeny i Eltona Johna jsme tu už měli, teď je na řadě legendární David Bowie.
Připravte se na druhou sezónu Mandaloriana tímhle opáčkem

Připravte se na druhou sezónu Mandaloriana tímhle opáčkem

29. 10. 2020 | Novinky | Adam Homola

Druhá sezóna prvního hraného seriálu ze světa Star Wars The Mandalorian je už skoro tady.
Marvel dotočil svůj první asijský superhdinský velkofilm Shang-Chi

Marvel dotočil svůj první asijský superhdinský velkofilm Shang-Chi

27. 10. 2020 | Novinky | Adam Homola

Další velká marvelovka se na nás přiřítí příští rok v létě.
O režii Creed III prý jedná sám Michael B. Jordan

O režii Creed III prý jedná sám Michael B. Jordan

26. 10. 2020 | Novinky | Adam Homola

Michael B. Jordan bude dost možná kráčet ve Stalloneho šlépějích víc, než původně sám čekal.