DER FILM

25. 1. 2008 - 9:50 | Téma | red

DER FILM zdroj: tisková zpráva

Druhý ročník pehlídky německy mluvených filmů. DER FILM – druhý ročník této filmové přehlídky proběhne mezi 4. a 11. říjnem 2007 v pražských kinech Aero a Světozor a nově v brněnském Kině Art (od 10

DER FILM – druhý ročník této filmové přehlídky proběhne mezi 4. a 11. říjnem 2007 v pražských kinech Aero a Světozor a nově v brněnském Kině Art (od 10. do 12. 10.). Celkem pořadatelé letos vybrali 11 celovečerních hraných titulů, 7 dokumentů, krátký film Fair Trade promítaný jako předfilm a němý film Asphalt z roku 1929 režiséra Joea Maye, jehož projekce bude doprovozena živou hudbou.

Mezi filmy se nacházejí hned čtyři tituly, které na DER FILM oficiálně zahájí pouť českými kiny a které na západ a jih od českých hranic provázel značný divácký ohlas. Půjde o filmy Čtyři minuty německého režiséra Chrise Krause, hojně diskutovaný Import/Export ambivalentně přijímaného Ulricha Seidla a drama Vitus, pod nímž je podepsán švýcarský tvůrce Fredi M. Murer a který bylo možné zaznamenat v bitvě o Oscary v kategorii Nejlepší neanglicky mluvený film roku 2006. S menším časovým odstupem přijde do kin i druhý díl zamýšlené trilogie režiséra Fatiha Akina, Na druhé straně.

DER FILM přivítá i několik inspirativních hostů. Vedle zmíněného Frediho Murera půjde o autora patnáctiminutového snímku Fair Trade Michaela Drehera anebo Marcela Wehna, jenž natočil biografický dokument Ten co odešel - Wendersova raná léta. Toto drama s Bruno Ganzem a Dennisem Hopperem v hlavních rolích nabídne letošní DER FILM spolu s dalšími sedmi snímky ve Wendersově retrospektivě.

Příznačná bude účast Anity Natmeßnig, jejíž dokument Čas odejít věnovaný tématu smrti vyvolal silnou odezvu nejen v rakouských církevních kruzích. Motiv odchodu ze života a toho, jak lze umírajícím ulehčit umírání a prodchnout je dokonce humorem, otevře 6. října debata za přítomnosti režisérky a dalších povolaných osobností. Symbolicky se tak stane na Mezinárodní den hospiců. Dokumentární formát bude mít na DER FILM vůbec silné zastoupení. Hraný dokument Grounding o posledních dnech letecké společnosti Swissair viděl rekordní počet návštěvníků kin ve Švýcarsku. Těšit se diváci mohou i na autentický dokument o legendami opředeném herci a zpěvákovi Deanu Reedovi ve snímku Rudý Elvis.

Dokument Můj otec Turek autorů Marcuse Vettera a Ariane Rieckerové je dojemný autobiografický příběh, který vleze divákovi pod kůži, vrhá světlo na kus historie, na německo-turecké vztahy i proměnu společenských hodnot.

Snímek Import/Export Ulricha Seidla vypráví o sexu a smrti, životě a umírání, o vítězích a poražených, o moci a bezmocnosti i o tom, jak vycpané lišce odborně vyčistit zuby. Bez jakéhokoliv barevného filtru před objektivem kamery se do rakouských ulic vydává i film Blažený svět režiséra Jakoba M. Erwy, oceněný titulem Nejlepší rakouský film loňského roku.

Doprovodným programem festivalu DER FILM pod hlavičkou DIE AUSSTELLUNG bude výstava díla grafika Hanse Hillmanna. V doprovodném hudebním programu DIE MUSIK uvede 6. října pražské Divadlo Archa koncert předních představitelů německé elektronické a post-rockové scény z Düsseldorfu Kreidler. Diváci, kteří se prokáží v pokladně Divadla Archa jednou zakoupenou vstupenkou na Der Film, získají slevu na vstupné na koncert kapely Kreidler ve výši 200 Kč. Návštěvníci koncertu získají při koupi jedné vstupenky na DER FILM druhou vstupenku zdarma.

Jednotná cena vstupenek na projekce v rámci DER FILM je 79 Kč.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.