Denní hlídka - preview

11. 7. 2008 - 14:06 | Téma | red

Denní hlídka - preview zdroj: tisková zpráva

1. ledna 2006 bude mít v Rusku velkolepou premiéru Dnevnoj dozor, tedy Denní hlídka Timura Bekmambetova, pokračování akčního sci-fi trháku Noční hlídka (Nočnoj dozor), který si pochvalujoval i Quentin Tarantino

1. ledna 2006 bude mít v Rusku velkolepou premiéru Dnevnoj dozor, tedy Denní hlídka Timura Bekmambetova, pokračování akčního sci-fi trháku Noční hlídka (Nočnoj dozor), který si pochvalujoval i Quentin Tarantino.

Denní hlídka SYNOPSE:

Antonův (Konstantin Chabenskij) syn Jegor (Dmitrij Martinov) byl v odvěkém souboji dobra (Dne) a zla (Noci) pomyslným jazýčkem na vahách. A k radosti všech dekadencí posedlých diváků se na konci Noční hlídky přidal na stranu zla. Síle dne se však nyní podaří sehnat zachránce - kouzelnici Světlanu (Marija Porošinovová). Světlana se pomalu učí zvládat všechny své magické schopnosti a chystá se vyzvat Jegora na souboj. Jenže Anton Světlanu miluje a nepřipustí, aby se jeho dva nejmilejší navzájem pořezali. Vydá se tedy najít Křídu osudu, aby mohl přepsat Knihu osudu a Jegora upsat straně dobra.


Denní hlídka Podobně jako Noční hlídka, i Denní hlídka obsahuje historické bitevní scény, obohacením má být flashback do roku 1939, kdy se spojená expedice sil Dne a Noci vydává otevřít dávný hrob, ve kterém by měla být Křída osudu uložena. Říká se, že když bude hrob otevřen, rozpoutá se světová válka. Výzkumníci chtějí křídu vzít a přepsat historii, aby válka nebyla. Jenže když hrob otevřou, zjistí, že už je prázdný…

Obraz oslavy Jegorových třináctých narozenin se zase stal vítanou atrakcí pro moskevskou scénu, jejíž představitelé si rádi zahráli gratulanty v podobě smetánky sil Noci. Vyvrcholením filmu by měla být masivní bitva mezi oběma silami, při níž lehne popelem množství moskevských význačných budov.

Denní hlídka INSPIRACE:
Hlídky vznikají dle literárního díla populárního autora sci-fi Sergeje Lukjaněnka. Od začátku se počítalo s tím, že Noční hlídka bude mít ještě dvě pokračování. Famózní úspěch na domácím trhu však přitáhl pozornost studia Fox, které se podílí na výrobě pokračování – Denní hlídky (původně Nočnoj dozor 2) a (pravděpodobně) Soumračné hlídky. V plánu amerického studia je poslední díl natočit v Hollywoodu, s hollywoodskými herci a za hollywoodské peníze (hovoří se o rozpočtu 80–100 mil. dolarů, přičemž Noční hlídka stála necelých 5 miliónů. S předpokládaným uzavřením ruské části série souvisí i to, že Denní hlídka by v sobě měla mít i motivy původně uvažované pro trojku.

Denní hlídka UPOUTÁVKA:
Denní hlídka vyniká teasery bohatými na barevné kompozice a vizuální atrakce, které zdůrazňují jedinečné postavení Hlídek nejen ve východoevropském regionu. Vybuchuje televizní věž Ostankino, městem se valí utržené ruské kolo, Anton skáče do jedoucího vagónu metra (co na tom, že se dveře rozlomí dřív, než se jich dotkne), přes citylight proskočí do jiné dimenze, historické vojsko proráží zdi pevnosti, z opeřenců padají na zem vojáci… a červená mazda rx8 se spektakulárně prohání po vykrojené stěně impozantního hotelu Kosmos.

OBSAZENÍ:
Režie obsadila známé tváře z Noční hlídky, zajímavým nováčkem je autor literárních předloh Sergej Lukjaněnko v roli Maga Ruslana.

TVŮRCI:
Timur Bekmambetov je proaztím motorem celé trilogie, měl by režírovat i její závěrečný americký kus. Vrací se i kameraman Sergej Trofimov, který má sklon k reklamně precizním světlům a detailům. Doufejme, že ubude okatého product-placementu. Také efekty a animace mají na starosti stejné týmy, jako Noční hlídku. jediným nováčkem v hlavním štábu je skladatel Maksim Fadějev.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.