Děcka jsou v pohodě

26. 12. 2010 - 17:50 | Téma | red

Děcka jsou v pohodě zdroj: tisková zpráva

Vtipný, energický a skvěle vykreslený portrét moderní rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson).

Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr ji požádá o velkou laskavost. Chce, aby mu Joni pomohla najít jejich biologického otce. Navzdory vlastním pochybám splní Joni bratrovo přání a naváže kontakt s „bio-tátou“ Paulem (Mark Ruffalo), pohodářským majitelem restaurace. Když do života této nevšední rodiny vstoupí Paul, začíná pro všechny nová kapitola, v níž jsou postupně definovány, přehodnoceny a pak znovu formulovány rodinné vztahy.

Ve filmu hraje Annette Bening (tři nominace na Oscara) a Julianne Moore (čtyřmi nominace), jejich děti ztvárnili Mia Wasikowska (Alenka v říši divů) a Josh Hutcherson (Cesta do středu Země). Otce hraje Mark Ruffalo (nedávno Prokletý ostrov). Režisérka filmu Lisa Cholodenko má na svém kontě již dva ceněné celovečerní snímky Vrcholné umění (1998) a Laurel Cranyon (2002). Díky kombinaci komediálního překvapení s břitkou pravdivostí je její poslední film Děcka jsou v pohodě nakažlivě vtipný a působivý.

Děcka jsou v pohodě, Julianne Moore, Annette Bening

Silvestrovské předpremiéry v síti Cinestar

Film Děcka jsou v pohodě vstupuje do kin 6. ledna 2011. Již před tímto datem ovšem budou mít diváci šanci tento snímek zhlédnout. Síť multiplexů Cinestar připravila speciální předpremiérové silvestrovské projekce filmu Děcka jsou v pohodě. Tyto exkluzivní projekce proběhnou 31. 12. v Cinestar v těchto městech: Praha (Anděl), Hradec Králové, Pardubice, Liberec, České Budějovice, Olomouc a Ostrava.

Diváci tak mají možnost se ze zasněženého studeného města přenést do slunné Kalifornie a strávit s touto komedií pěkný začátek silvestrovské noci.

Děcka jsou v pohodě, Julianne Moore, Annette Bening

Děti lesbických párů v USA jsou v pohodě

Výchova dětí homosexuálními páry není v ČR příliš diskutovaným tématem, a pokud na tuto problematiku média občas narazí, rozhodně se nejedná otevřenou diskusi bez předsudků. Legální možnost výchovy potomka párů stejného pohlaví v ČR neexistuje. Existuje ale řada zahraničních studií tohoto fenoménu, které vykazují zajímavé závěry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.