Děcka jsou v pohodě

26. 12. 2010 17:50 - Téma | Autor: red

Děcka jsou v pohodě Zdroj: Archiv

Vtipný, energický a skvěle vykreslený portrét moderní rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson).

Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr ji požádá o velkou laskavost. Chce, aby mu Joni pomohla najít jejich biologického otce. Navzdory vlastním pochybám splní Joni bratrovo přání a naváže kontakt s „bio-tátou“ Paulem (Mark Ruffalo), pohodářským majitelem restaurace. Když do života této nevšední rodiny vstoupí Paul, začíná pro všechny nová kapitola, v níž jsou postupně definovány, přehodnoceny a pak znovu formulovány rodinné vztahy.

Ve filmu hraje Annette Bening (tři nominace na Oscara) a Julianne Moore (čtyřmi nominace), jejich děti ztvárnili Mia Wasikowska (Alenka v říši divů) a Josh Hutcherson (Cesta do středu Země). Otce hraje Mark Ruffalo (nedávno Prokletý ostrov). Režisérka filmu Lisa Cholodenko má na svém kontě již dva ceněné celovečerní snímky Vrcholné umění (1998) a Laurel Cranyon (2002). Díky kombinaci komediálního překvapení s břitkou pravdivostí je její poslední film Děcka jsou v pohodě nakažlivě vtipný a působivý.

Děcka jsou v pohodě, Julianne Moore, Annette Bening

Silvestrovské předpremiéry v síti Cinestar

Film Děcka jsou v pohodě vstupuje do kin 6. ledna 2011. Již před tímto datem ovšem budou mít diváci šanci tento snímek zhlédnout. Síť multiplexů Cinestar připravila speciální předpremiérové silvestrovské projekce filmu Děcka jsou v pohodě. Tyto exkluzivní projekce proběhnou 31. 12. v Cinestar v těchto městech: Praha (Anděl), Hradec Králové, Pardubice, Liberec, České Budějovice, Olomouc a Ostrava.

Diváci tak mají možnost se ze zasněženého studeného města přenést do slunné Kalifornie a strávit s touto komedií pěkný začátek silvestrovské noci.

Děcka jsou v pohodě, Julianne Moore, Annette Bening

Děti lesbických párů v USA jsou v pohodě

Výchova dětí homosexuálními páry není v ČR příliš diskutovaným tématem, a pokud na tuto problematiku média občas narazí, rozhodně se nejedná otevřenou diskusi bez předsudků. Legální možnost výchovy potomka párů stejného pohlaví v ČR neexistuje. Existuje ale řada zahraničních studií tohoto fenoménu, které vykazují zajímavé závěry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.