Děcka jsou v pohodě

26. 12. 2010 - 17:50 | Téma | red

Děcka jsou v pohodě zdroj: tisková zpráva

Vtipný, energický a skvěle vykreslený portrét moderní rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson).

Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr ji požádá o velkou laskavost. Chce, aby mu Joni pomohla najít jejich biologického otce. Navzdory vlastním pochybám splní Joni bratrovo přání a naváže kontakt s „bio-tátou“ Paulem (Mark Ruffalo), pohodářským majitelem restaurace. Když do života této nevšední rodiny vstoupí Paul, začíná pro všechny nová kapitola, v níž jsou postupně definovány, přehodnoceny a pak znovu formulovány rodinné vztahy.

Ve filmu hraje Annette Bening (tři nominace na Oscara) a Julianne Moore (čtyřmi nominace), jejich děti ztvárnili Mia Wasikowska (Alenka v říši divů) a Josh Hutcherson (Cesta do středu Země). Otce hraje Mark Ruffalo (nedávno Prokletý ostrov). Režisérka filmu Lisa Cholodenko má na svém kontě již dva ceněné celovečerní snímky Vrcholné umění (1998) a Laurel Cranyon (2002). Díky kombinaci komediálního překvapení s břitkou pravdivostí je její poslední film Děcka jsou v pohodě nakažlivě vtipný a působivý.

Děcka jsou v pohodě, Julianne Moore, Annette Bening

Silvestrovské předpremiéry v síti Cinestar

Film Děcka jsou v pohodě vstupuje do kin 6. ledna 2011. Již před tímto datem ovšem budou mít diváci šanci tento snímek zhlédnout. Síť multiplexů Cinestar připravila speciální předpremiérové silvestrovské projekce filmu Děcka jsou v pohodě. Tyto exkluzivní projekce proběhnou 31. 12. v Cinestar v těchto městech: Praha (Anděl), Hradec Králové, Pardubice, Liberec, České Budějovice, Olomouc a Ostrava.

Diváci tak mají možnost se ze zasněženého studeného města přenést do slunné Kalifornie a strávit s touto komedií pěkný začátek silvestrovské noci.

Děcka jsou v pohodě, Julianne Moore, Annette Bening

Děti lesbických párů v USA jsou v pohodě

Výchova dětí homosexuálními páry není v ČR příliš diskutovaným tématem, a pokud na tuto problematiku média občas narazí, rozhodně se nejedná otevřenou diskusi bez předsudků. Legální možnost výchovy potomka párů stejného pohlaví v ČR neexistuje. Existuje ale řada zahraničních studií tohoto fenoménu, které vykazují zajímavé závěry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.