Dark Water

17. 5. 2005 - 13:50 | Téma | red

Dark Water zdroj: tisková zpráva

Není nad to, když vás vytopí hned, jak se nastěhujete. Remake japonského horroru od mistra arthouseových dramat Waltera Sallese. V hlavních rolích Jennifer Connelly, John C. Reilly a Ariel Gade. +Fotogalerie. Po Kruhu (The Ring) a Nenávisti (The Grudge) tu máme další z amerických remaků japonského městského horroru

Po Kruhu (The Ring) a Nenávisti (The Grudge) tu máme další z amerických remaků japonského městského horroru. Jeho titul má dvě slova: Dark Water, čili Temná voda a jeho historka se točí okolo vytopeného bytu. I když… spíš vytápěného.

Dahlia Williams (Jennifer Connelly) začíná žít nový život. Našla si novou práci a nový byt. Hodlá udělat tlustou čáru za minulostí a plně se věnovat své malé dcerce Ceci (Ariel Gade), o jejíž opatrovnictví právě svedla vítěznou, leč vyčerpávající bitvu.
Přednosti nového života ale brzy nasáknou páchnoucí vlhkostí: budova je temná, byt malý a stísněný. Navíc od stropu začne prosakovat voda a Ceci se začíná chovat divně. Zdá se, že byt se s minulostí loučit nehodlá.

Dark Water Dark Water je předělávkou snímku Honogurai mizu no soko kara, který v roce 2002 natočil Hideo Nakata, autor původního Kruhu (Ringu) i nejnovějšího Kruhu 2 (The Ring Two). V konceptu Dark Water se slévá motiv bezbranné (a promočené!) matky s dítětem a la Kruh s apartmánovou kletbou, jíž známe ze Shimizuova Ju-on/The Grudge. Původní Dark Water si mezi fanoušky horrorů vydobyla širokou popularitu, a tak je remake celkem pochopitelnou odezvou. Zvlášť, když západní publikum prožívá nevídanou j-horrorovou horečku.

Dark Water Na remaku Dark Water je zajímavé především to, že jej režíruje Walter Salles, autor úspěšného dramatu Hlavní nádraží (Central do Brasil)
Dark Water pro něj bude prvním žánrovým filmem. Pro Variety k tomu režisér řekl: „Žánrové filmy mě zajímají jenom tehdy, když hranice žánru překročí.“ Za své vzory při přípravách Dark Water Walles označil Polanského Hnus (Repulsion) a Tourneurovy Cat People. Na to navazují i myšlenky uvedené pro SciFi Wire: „Myslím, že nejvíc ze všeho je to o městské osamělosti. Spíš o démonech, které v sobě sami máme.“

Dark Water Sallesovi v současnosti v Evropě běží road-movie Diarios de Motocicleta o dobrodružné cestě mladého Ernesta ‚Che‘ Guevarry (Gael García Bernal) a Alberta Granada (Rodrigo De la Serna) napříč jihoamerickým kontinentem. Walles příběh vypráví svou oblíbenou dokumentární formou. V souvislosti hollywoodskými podmínkami při natáčení Dark Water k tomu režisér pro Variety řekl: „Tak jako na poli dokumentu, nerad režíruji, abych jen ověřil předem danou tezi. Mám rád, když mohu něco pravdivého a čerstvého najít až během práce. V tomto hledání vidím krásu kinematografie. Jak toho dosáhnout v omezenějších podmínkách? Skrze herce.“

Dark Water Scénář napsal Rafael Yglesias, naposledy scénárista slabého Z pekla (From Hell). Zato kameramanem byl matador Affonso Beato, z jehož novějších prací jmenujme výtvarně výrazné Almodóvarovo Vše o mé matce (Todo sobre mi madre), či Zwigoffův Přízračný svět (Ghost World). Hudbu složil Angelo Badalamenti.

Dahliu Williamsovou hraje Jennifer Connelly, držitelka Oscara za vedlejší roli v melodramatu Čistá duše (A Beautiful Mind), a nezapomenutelná v Requiem za sen (Requiem for a Dream).Ve vedlejších rolích se objeví silní John C. Reilly a režisér-herec Tim Roth.

Podle první upoutávky se zdá, že přes okaté obsazení (nebo že by všechny malé holčičky měly oči jako melouny? Že by opravdu všichni domovníci byli nerudní alkoholici?) se tvůrcům podařilo najít skutečně skličující prostory. Zhruba v polovině příštího roku se budeme moci přesvědčit i o tom, zda se Sallesovi podařilo navázat na tradici zmiňovaných elegantních old-schoolových horrorů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.