Constantine

7. 5. 2007 - 11:24 | Téma | red

Constantine zdroj: tisková zpráva

Keanu Reeves jako John Constantine, ex-punker, womanizer, zloděj a ironický detektiv přes okultní záležitosti. Adaptace slavného komiksu Hellblazer od Francise Lawrence. Proč se fanoušci komiksů, her a knih pravidelně děsí, když se jejich miláčka zmocní Hollywood? Protože se bojí totálního zneuctění svého hrdiny

Proč se fanoušci komiksů, her a knih pravidelně děsí, když se jejich miláčka zmocní Hollywood? Protože se bojí totálního zneuctění svého hrdiny. Constantine debutanta Francise Lawrence je přesně tenhle případ.

John Constantine původně pochází z komiksu stáje DC Hellblazer. Tenhle Constantine je blondýn z Liverpoolu s vizáží Stinga a zvyky Phila Marlowa na amfetaminu. Nešťourá se v aférách hollywoodských fu-fu hvězd, ale raději jde přímo ke kořenům zla: k ďáblům, démonům a podobným serepetičkám z butiku zn. Okultismus.

Constantine John Constantine v provedení Keanu Reevese vypadá jako Keanu ‚Neo‘ Reeves. Černé kvádro, bílá košile, kamenný výraz. Skutečně originální. Tenhle Constantine je díky kouskům z minulosti odsouzen jít po smrti do Pekla. A smrt už si brousí kosu, protože chudák kuřák Constantine má rakovinu. Naštěstí mu svitne naděje: objeví se policajtka se jménem padlé víly: Angela Dodsonová. S tváří víly skutečné ji hraje Rachel Weiszová. Angele se zabila sestra-dvojče a policistka odmítá věřit tomu, že by šlo o sebevraždu. Nejspíš za tím vším stojí nějaký rohatec s trojzubcem. Drsňák Constantine se vydává do Pekla, jestli tam milou sestru někde nenajde, neb si myslí, že z tohohle by mohl kápnout flek v Nebi. Aby to však nebylo tak jednoduché, kdesi v Mexiku někdo našel starou známou čepel s černokněžnickou mocí, kterou jsem už jednou viděl… no jasně, v Hellboyovi přece… jo a taky ve Vídni. Chlapík si to vcelku nekompromisně rázuje do L.A. aby Johnovi s Angelou přidělal ‚impozantními‘ digitálními efekty trochu práce a vás zdržel v kině.

Constantine Scénáristé s nevalnou reputací Kevin Brodbin (Lovci myšlenek) a Frank A. Cappello (Není cesty zpět) ignorovali nuance inspiračního zdroje. Snad z bezradnosti nad extravagantním hrdinou se pak odhodlali poskládat Constantinea z těch nejprovařenějších scénáristických šablon, nebo přímo ze scén starších filmů (Taxikář, Vymítač ďábla, Dogma). Vývoj hlavního charakteru nahrazují „překvapení“, zvraty nahrazují symboly. Vedlejší figury jsou skicovány jako typy.

Keanu Reeves se svým nepřítomným výrazem jako kdyby nevěřil, že v Constantinovi vůbec hraje. To evidentně znervózňuje Rachel Weiszovou, která jinak Angelu prožívá docela statečně. Constantinův veselý side-kick Chas v podání Shii LaBeoufa zastíní svého učitele, zatímco všechny zastíní Peter Stormare jako manický Satan. Tildě Swintonové v roli archanděla Gabriela nejspíš režisér neřekl, jestli má být chladným androgynem, nebo sofistikovanou dominou a tak to střídá.


Constantine Podobně jako Pitof v Catwoman se i Lawrence v Constantinovi spokojil se hrou na okamžitý efekt (Constantine fouká kouř do skleničky s pavoukem), který nemá v celovečerním formátu šanci obstát. Lawrence ochotný dát evidentně béčkové látce potřebný nadhled, nebo zrnko ironie. Místo toho mává Reevesovi před obličejem fénem a za ním dělá CGI PEKLO.

Co naplat, že Philippe Rousselot je zručný kameraman. Díky němu je Constantine alespoň koukatelný. Jinak opravdu jen pro skalní fanoušky Keanu Reevese, či milovníky Rachel Weiszové.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.