Constantine

4. 4. 2005 - 16:50 | Téma | red

Constantine zdroj: tisková zpráva

Keanu Reeves jako John Constantine, ex-punker, womanizer, zloděj a ironický detektiv přes okultní záležitosti, hrdina jednoho z nejslavnějších komiksů pro dospělé Hellblazer. Může to být lepší, než HELLBOY? Režíruje Francis Lawrence. + Fotogalerie. Co se stane, když z anglického blondýna uděláte amerického černovlasého floutka? Nic. Pořád se jmenuje John Constantine

Co se stane, když z anglického blondýna uděláte amerického černovlasého floutka? Nic. Pořád se jmenuje John Constantine.
John Constantine je ožrala, zloděj, bývalý člen punkové kapely (inspirován zážitkem z koncertu Sex Pistols v londýnském Roxy roku 1977), womanizer, podvodník, ale především detektiv/mág se specializací na okultismus, vymítání ďáblů a paranormální jevy.


Constantine Tenhle noirový komiksový hrdina a la Hellboy bez kamenné paže se poprvé objevil roku 1985 ve Swamp Thing světoznámého komiksového tvůrce Alana Moorea. Konkrétně ve 37. dílu bažinné série. Později se stal Constantine, nakreslený dle vizáže zpěváka Stinga, protagonistou vlastní série nazvané Hellblazer. Vydává jej stáj DC/Vertigo a stejně jako LXG, nebo Z pekla (From Hell) se i Hellblazer ocitnul v hledáčku filmařů.

Adaptaci provádí debutant Francis Lawrence, režisér videoklipů Justina Timberlaka, Shakiry, J.Lo i Britney Spearsové. Scénář napsali Frank Cappello, Kevin Brodbin a Mark Bombeck. Právě oni přesunuli hrdinu do USA, nabarvili mu vlasy, celé to pojmenovali Constantine a do hlavní role obsadili Keanu Reevese.

Constantine Příběh by měl reflektovat Constantinovy zážitky z příběhu Dangerous Habits Gartha Ennise. Nad Constantinem sice visí rakovina plic, ale dá se do kupy s pochybovačnou policajtkou Angelou Dodsonovou (Rachel Weisz), aby jí pomohl vyřešit záhadu sebevraždy její sestry. Hlavním protivníkem by měl být archanděl Gabriel, tedy spíše archandělka, protože jej/ji hraje Tilda Swinton. Odehrává se v Los Angeles.

Lawrence k hlavní postavě nedávno poznamenal: „Constantine je detektiv z drsné školy s povahou Sida Viciouse; kouří, chlastá, je sarkastický a ironický. Není to sice blonďatý Anglán, ale srdce té postavy, povaha a doba, kterou navozuje zůstaly beze změn, protože zachovat tohle pro mě bylo to nejdůležitější.“
Producentka Lauren Shuler Donnerová Constantinovu postavu shrnula poněkud sušeji: „V tomhle filmu Keanu v podstatě sesílá démony do pekla. Fór je v tom, že se tam za nimi také musí vypravit, aby se ujistil, že tam zůstanou.“

Constantine Jestli se vám to zdá nějaké podezřelé, mrkněte se na právě vydaný teaser. I z těch několika málo záběrů se zdá, že rozčepýřený a suchý detektiv nejen, že nevypadá jako Sting, on nevypadá ani jako Max Payne. On se jaksi vytratil. Vždyť ten chlap vypadá, jako kdyby právě vypadl z Matrixu! Stejné kvádro, stejná mluva, stejná vizáž.
Dodson: „Nevěřím v Boha.“
Constantine: „To byste však měla, on věří ve vás.“
Uf. Atmosféra je v L.A. za Constantinových časů zdá se velmi temná a příkladně deštivá – však Constantina kropil Philippe Rousselot (Velká ryba, Interview s upírem). Náboženskými artefakty je prošpikovaná stejně jako pečená krůta slaninou.

Autor několika dílů komiksové série (a jinak autor Transmetropolitan, či Planetary, Warren Ellis, se nechal na začátku června slyšet: „Četl jsem ten scénář. Omlouvám se spisovatelům, kteří na tom dozajista dřeli, ale je to naprosto příšerné.“

Od zpráv po klip to zatím s Constantinem vypadá bídně. Ale to, že nemá cenu na upoutávku příliš dbát, dokazuje filmová adaptace asi nejzábavnějšího paranormálního vyšetřovate – Del Torova Hellboye. Ani tam nestál trailer za nic a přitom nakonec jde o velmi zajímavý biják. Úspěch snímku však vede Revolutions k natáčení Hellboye 2 a Warner Bros tak budou mít co dělat, aby diváckou masu odvrátili od rudého pekelníka ke svému pobledlému Constantinovi.
Americká premiéra je v současné době plánována na 11.2.2005, česká na 14.4.2005.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.