Cold Mountain

19. 12. 2003 - 3:18 | Téma | red

Cold Mountain zdroj: tisková zpráva

Favorit Zlatých glóbů: Romantické drama Anthonyho Minghelly (Anglický pacient) z doby americké občanské války se silným obsazením: Jude Law, Nicole Kidman, Renée Zellweger. + Fotogalerie Romantika uprostřed národního jiskření- co víc si přát? Cold Mountain se jmenuje ves ve státě New York

Romantika uprostřed národního jiskření- co víc si přát?
Cold Mountain se jmenuje ves ve státě New York. Tady, na farmě, žije blonďatá Ada (Nicole Kidman). Žila s Inmanem (Jude Law), dokud nešel do války. Do občanské války, v dresu Konfederace. Teď se vrací, zraněný. Cesta je dlouhá, nebezpečná a Adě zatím začne v domě pomáhat Ruby (Renée Zellweger).
Upoutávka je docela zajímavá v tom, že drama nahlíží z pozice Ady, zatímco Law dostává jenom němoty. Přes válečnou vřavu a nabité pušky skryté za každým keřem dává, jméno režiséra Anthonyho Minghelly stejně jako rozestavení jeden-dvě tušit romantickou ofenzívu.

Cold Mountain Anthony Minghella je anglickým synem slavných italských zmrzlinářů. Začínal jako scénárista, prosadil se až v polovině devadesátých let jako režisér dramat s romantickým podtextem. Za svůj třetí film- Anglický pacient (The English Patient) získal Oscara za nejlepší režii. Následoval Talentovaný pan Ripley (The Talented Mr.Ripley) a produkce Maleny, Tichého Američana (The Quiet American). Cold Mountain je inspirována románem Charlese Fraziera, který pro plátno adaptoval sám Mingella.
V USA bude snímek premiérovaný za týden, o Vánocích, těžit zejména z tématu Občanské války, jinde spíše z hereckého obsazení. Kromě Lawa (Talentovaný pan Ripley, Road to Perdition), Kidmanové (Dogville, Lidská skvrna) a Zellwegerové (Chicago) se v bijáku objeví Donald Sutherland, Giovanni Ribisi, Natalie Portman a Philip Seymour Hoffman.
Kameru obsluhuje John Seale, Minghellův stálý spolurpacovník.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.