Cenu za nejlepší film si z Denveru odnesl Najbrtův Protektor

23. 11. 2009 - 13:13 | Téma | red

Cenu za nejlepší film si z Denveru odnesl Najbrtův Protektor zdroj: tisková zpráva

Významným mezinárodním úspěchem skončila účast jediného českého zástupce na filmovém festivalu Starz Denver Film Festival v americkém Coloradu. Nový český film Protektor režiséra Marka Najbrta získal v konkurenci dalších sedmnácti snímků cenu Krzysztofa Kieslowského pro nejlepší hraný film. ČTK to dnes oznámila mluvčí tohoto projektu Naďa Machková.

Vyhlášení vítězných filmů ve vyprodaném sále Opery v Denveru sledovalo 2400 diváků. "Pro nás je to radostná zpráva, každé ocenění může našemu filmu prospět a pozitivně ovlivnit jeho další pouť světem. To mě na tom právě baví, že věc pak žije sama o sobě, vzbuzuje reakce a my jako autoři už u toho ani nemusíme být," komentoval uznání režisér Marek Najbrt.

Protektor zdroj: tisková zpráva Denverský festival se konal od 12. do 22. listopadu už po dvaatřicáté. Na festivalových projekcích bylo promítnuto 210 filmů reprezentujících práci filmařů z 37 zemí. Hlavní cenu pojmenovanou na počest polského režiséra Krzysztofa Kieslowského uděluje porota od roku 1996 ve spolupráci s polským velvyslanectvím a vdovou po slavném filmaři. Denverský festival tak navazuje na tradici zájmu o východoevropskou filmografii. Ocenění získá film, který nejlépe odráží Kieslowského filmové cítění.

Protektor byl na festivalových stránkách prezentován jako příběh české manželské dvojice, která našla sama sebe na opačných stranách konfliktu 2. světové války. Zatímco nacisté perzekvovali Hanu, židovskou filmovou herečku, její manžel Emil se stal rádiovým hlasem německé propagandy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.