Cenu za nejlepší film si z Denveru odnesl Najbrtův Protektor

23. 11. 2009 - 13:13 | Téma | red

Cenu za nejlepší film si z Denveru odnesl Najbrtův Protektor zdroj: tisková zpráva

Významným mezinárodním úspěchem skončila účast jediného českého zástupce na filmovém festivalu Starz Denver Film Festival v americkém Coloradu. Nový český film Protektor režiséra Marka Najbrta získal v konkurenci dalších sedmnácti snímků cenu Krzysztofa Kieslowského pro nejlepší hraný film. ČTK to dnes oznámila mluvčí tohoto projektu Naďa Machková.

Vyhlášení vítězných filmů ve vyprodaném sále Opery v Denveru sledovalo 2400 diváků. "Pro nás je to radostná zpráva, každé ocenění může našemu filmu prospět a pozitivně ovlivnit jeho další pouť světem. To mě na tom právě baví, že věc pak žije sama o sobě, vzbuzuje reakce a my jako autoři už u toho ani nemusíme být," komentoval uznání režisér Marek Najbrt.

Protektor zdroj: tisková zpráva Denverský festival se konal od 12. do 22. listopadu už po dvaatřicáté. Na festivalových projekcích bylo promítnuto 210 filmů reprezentujících práci filmařů z 37 zemí. Hlavní cenu pojmenovanou na počest polského režiséra Krzysztofa Kieslowského uděluje porota od roku 1996 ve spolupráci s polským velvyslanectvím a vdovou po slavném filmaři. Denverský festival tak navazuje na tradici zájmu o východoevropskou filmografii. Ocenění získá film, který nejlépe odráží Kieslowského filmové cítění.

Protektor byl na festivalových stránkách prezentován jako příběh české manželské dvojice, která našla sama sebe na opačných stranách konfliktu 2. světové války. Zatímco nacisté perzekvovali Hanu, židovskou filmovou herečku, její manžel Emil se stal rádiovým hlasem německé propagandy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.