Bug - preview

3. 7. 2008 - 12:59 | Téma | red

Bug - preview zdroj: tisková zpráva

Preview: Ashley Judd a její nový milenec jsou posedlí brouky ve vlastních tělech. Horror Williama Friedkina. Studio Lions Gate miluje horrory ( Saw, Hostel). Režisér William Friedkin miluje horrory ( Vymítač ďábla, Vrah vedle nás)

Studio Lions Gate miluje horrory (Saw, Hostel). Režisér William Friedkin miluje horrory (Vymítač ďábla, Vrah vedle nás). Friedkin a Lions Gate se dali dohromady a výsledkem je komorní snímek Bug, který předchází pověst nevídaně drsné podívané.

Bug SYNOPSE:
Barmanka Agnes (Ashley Judd) je osamělá žena, která žije v motelu uprostřed pustiny. K množství tragédií jejího života zrovna přibývá jedna další – vrací se k ní její násilnický ex Jerry (Harry Connick Jr.), kterého právě pustili z vězení. Vedle Jerryho má Agnes ještě lesbickou kamarádku R.C. (Lynn Collins). R.C. právě Agnes představuje neznámému cizinci Peterovi (Michael Shannon). Agnes imponuje Peterova zdrženlivost a stráví s ním noc. Poté mu nabídne, aby s ní Peter v motelu žil. Peter přijímá. A pak uvidí na prostěradle brouka. Peter trpí stihomamem. Snad za to může válečná zkušenost, snad osudové předurčení, ale Peter má pocit, že v rámci poválečné léčby mu vláda do těla implantovala jakési infikované brouky. Agnes Peterovým pocitům uvěří a dvojice začíná žít ve stavu permanentní paranoie. Hrdinové se opevní v motelovém pokoji a rozvíjejí tu děsivé konspirační teorie. Klaustrofobní motelový pokoj je hlavní scénou Bug, odehraje se tu velká většina filmu.

Bug INSPIRACE:
Bug je původně divadelní hrou Tracyho Lettse. Autor se tu zabývá tématy konspirace a paranoie, která se objevila v souvislosti s válkou v Zálivu. Žánrově se pohybuje od černé komedie až k horroru.

UPOUTÁVKA:
Intenzivní kousek, který budí nemalé očekávání. Tvůrci traileru Bug nevymýšlejí „umění“ a bez vytáček divákovi servírují dějovou expozici: osamělá Agnes, milá R.C., pustina, Peter, brouci. Proč ne. Z výtvarného hlediska zaujme oslnivě žluté svícení a desítky rozvěšených mucholapek. Technicky je nejzajímavějším prvkem klipu to, že informace které obvykle sdělují titulky, tady odříkává jen a pouze komentátor. Jeho energický hlas je navíc sladěn se soundtrackem a působí přirozeně.

Bug OBSAZENÍ:
Ansámblu Bug vévodí představitelka hlavní role, Ashley Judd. Její první velkou rolí bylo nezávislé drama Victor Nuneze Ruby in Paradise (1993). Zahrála si v Takových normálních zabijácích, její scény ale nakonec skončily ve střižně. Objevila se v Mannově Nelítostém souboji, za roli ve dva roky starém muzikálu De-Lovely Irwina Winklera byla nominována na Zlatý glóbus. Michael Shannon dostal menší roli v dramatu o pedofilovi, který se z vězení vrací do normálního života The Woodsman (2004), vidět jsme ho mohli také v 8 Míli, nebo Vanilkovém nebi. Mezi jeho další letošní projekty patří StoneovoWorld Trade Center, Bug je však bezpochyby jeho zatím vůbec největší rolí. Mladá Lynn Collins, která v Bug hraje kamarádku Agnes R.C., došla uznání za vedlejší úlohu v Radfordově Kupci benátském. Letos se představila také v Agrestiho Domě u jezera. Harry Connick Jr., jenž podává hrdinčina bývalého manžela Jerryho, byl k vidění například v McTiernanově thrilleru Zelené peklo. Peterova doktora Sweeta nakonec hraje Brian F. O'Byrne (Nový svět, Million Dollar Baby)

Bug TVŮRCI:
Scénář Bug napsal Tracy Letts na motivy vlastní divadelní hry. Jde o jeho scenáristický debut. Režisér William Friedkin má na svém kontě brilantní thriller Francouzská spojka (1971), za který získal Oscara za režii. V roce 1973 zrežíroval komerčně nevídaně úspěšný horror Vymítač ďábla, pak začala jeho kariéra upadat. V polovině 80. let natočil kriminálku Žít a zemřít v L.A., kvůli které se dostal před soud, protože Michael Mann jej obvinil, že snímek kopíruje koncept Mannova seriálu Miami Vice. Mann soud prohrál. Friedkinovým posledním filmem byl Štvanec (2003), v němž je hrdina - podobně jako v Bug poznamenán válečnými zkušenostmi. Bug získal letos na festivalu v Cannes v sekci Quinzaine des réalisateurs cenu FIPRESCI.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.