Berlinale: pondělí

28. 1. 2008 - 13:58 | Téma | red

Berlinale: pondělí Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Anglická komedie Late Night Shopping, dokument Chop Suey Bruce Webera a Spike Lee.Něco vám řeknu. Bydlím v bytě, kde jsou celý den stažené rolety. Otázka není, proč jsou stažené

Něco vám řeknu. Bydlím v bytě, kde jsou celý den stažené rolety. Otázka není, proč jsou stažené. Otázka je, co to s vámi udělá. Udělá to s vámi to, že nejste schopní vstát. V pokoji panuje příjemné přítmí obvyklé asi tak pro 4 hodinu ranní. A to se pak probudíte a ono je poledne a vám připadá, že na vás někdo ušil boudu, protože čekáte, že bude nanejvýš šest.
A to je důvod proč jsem zaspal několik projekcí. Boormanovo špiónské drama The Tailor Of Panama s Piercem Brosnanem bych ještě vcelku oželel, ale Bamboozled Spika Leeho- to je průšvih. To se vidět prostě MUSÍ. No. Nakonec jsem se ocitl na Late Night Shopping, hořké britské komedii Saula Metzsteina. Hrdiny filmu tvoří partička zhruba pětadvacetiletých nočních zaměstanců různých podniků. Hlavní zápletkou je to, že jeden z nich má slečnu, která pracuje ve dne, a tak se už asi tři týdny nepotkali. Pěkně napsaná, vtipně střižená záležitost o normálních lidech je zatím asi nejvyrovnanějším filmem, který jsem tu viděl.
Večer mi někdo do ruky strčil lístek na Chop Suey, tak jsem šel. Až v kině jsem zjistil, že jde o dokument Bruce Webera o fotografu Peteru Johnsonovi. Jde o poměrně zajímavou koláž, prostřednictvím filmu se člověk může seznámit nejen s Johnsonovou prací, ale zejména s prostředím, které ho formovalo, a o které se on sám zajímal. Škoda jen, že Chop Suey bylo pouštěno z videa- vizuální dojem se tak nutně snižuje...

Mezi dalšími hosty festivalu se objevil Spike Lee, cestu sem má naplánovanou i Emir Kusturica, a to kvůli svému nesoutěžnímu, ale přesto napjatě očekávanému snímku Super 8 Stories By Emir Kusturica. Na tabuli tu ales tojí, že ho smíme jenom fotit, rozhovory režisér neposkytuje. No jo. Ve středu tu má také koncert Blixa Bargeld, tak ještě nevím, kam nakonec půjdu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.