Berlinale 2006 - atrakce festivalu

25. 1. 2008 - 9:59 | Téma | red

Berlinale 2006 - atrakce festivalu zdroj: tisková zpráva

56. Berlinale, první z velké světové festivalové trojky, probíhá v Berlíně od 9. do 19.2.2006 56. Berlinale, nejvelkolepější filmový festival dostupný i běžným filmovým fanouškům, probíhá ve vymrzlém městě nad Sprévou od 9

56. Berlinale, nejvelkolepější filmový festival dostupný i běžným filmovým fanouškům, probíhá ve vymrzlém městě nad Sprévou od 9. do 19.2.2006

Berlinale je každoročně první festival z takzvané velké trojky (Berlín – Cannes – Benátky).
Letošními tématy jsou osobní pohled a jako vždy i politika. Je tu zájem o blízko i středovýchodní kinematografii – mezi 27 snímky hlavního programu (z toho 19 soutěží o zlaté a stříbrné medvědy) jsou hned dva íránské filmy.

V soutěži se hodně čeká od domácího dramatu Elementarteilchen (The Elementary Particles) Oskara Roehlera s Moritzem Bleibtreuem, Frankou Potenteovou, či Corinnou Harfouchovou, který vznikl na motivy provokativní knihy Michela Houellebecquea.
Sidney Lumet přiváží soudní drama Find Me Guilty s Vinem Dieselem, Robert Altman promítne hvězdami nabitou komedii A Prairie Home Companion s Meryl Streepovou, Woody Harrelsonem a Tommy Lee Jonesem. Svůj nový film představí Claude Chabrol, Michael Winterbottom a mimo soutěži i Michel Gondry.
Východní Evropu reprezentuje bosenské poválečné drama Grbavica Jasmily Žbanićové.

V for Vendetta V dalších sekcích uvede nový kus japonský provokátor Takashi Miike, nebo německá herečka Franka Potente. Nechybí provokativní dokumenty (WAL-MART: The High Cost of Low Price), ani nová tvorba premiérovaná na nedávných festivalech (The Proposition, V for Vendetta).
Závěr Berlinale propojí modernu s klasikou – zrestaurovaná režisérská verze legendárního westernu Sama Peckinpaha Pat Garrett & Billy The Kid: The Special Edition z roku 1972 se bude promítat HD technologií.

Součástí festivalu, na kterém se očekává návštěva přes 18.000 profesionálů, 3.800 novinářů a nepočítaně hereckých i autorských hvězd, je Berlinale Talent Campus, týdenní program kursů, workshopů a přednášek pro 500 mladých filmařů z celého světa a EFM, Evropský filmový trh. Poté, co v minulých letech praskal ve švech, vyhradili mu letos organizátoři větší prostory a výsledkem je 50% nárůst zdejších účastníků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.