Belmondo a Tautouová v Olomouci

14. 11. 2009 - 11:19 | Téma | red

Belmondo a Tautouová v Olomouci zdroj: tisková zpráva

Pohled do francouzské kinematografie nabídne divákům v Olomouci Festival francouzského filmu od pátku 20. listopadu. Zatímco v ČR se festival koná již dvanáctým rokem, Olomouc ho přivítá teprve potřetí. Ve třech dnech mohou diváci vidět 11 filmů, včetně předpremiéry nového filmu režiséra Larse von Triera Antikrist, řekla dnes ČTK mluvčí festivalu Tereza Jiravová.

Olomouckému publiku nabídnou organizátoři festivalu tradičně tituly ze sekce Filmové hity. "Je to ohlednutí za francouzskými snímky letošního roku, které získaly ohlasy novinářů i publika. Přestože už byly v distribuci, diváci o ně mají zájem a návštěvnost festivalu každoročně roste," uvedla mluvčí.

V nabídce festivalu je například film režisérky Anne Fontaineové Coco Chanel, který zachycuje život slavné módní návrhářky až do prvních úspěchů legendárního domu Chanel. Hlavní roli ztvárnila Andrey Tautouová. K dalším nabízeným titulů patří například komedie JCDV nebo psychologické drama Muž a jeho pes režiséra Francise Hustera, který představí herce Jean-Paula Belmonda v jeho zatím poslední roli.

Olomoučané se mohou v předstihu podívat i na film Antikrist, který se stal nejkontroverznějším snímkem letošního festivalu v Cannes. Distribuční společnost film uvede do kin v České republice 26. listopadu.

Festival francouzského filmu se v Olomouci koná od 20. do 22. listopadu v multikině CineStar. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky.

Festival se koná v osmi městech. Počet návštěvníků loňského ročníku překročil 17.000. V roce 2008 bylo na česká plátna uvedeno 18 filmů francouzské produkce včetně koprodukcí a návštěvnost překročila 550.000 diváků.

Bližší informace o festivalu a jeho programu zájemci naleznou na www.festivalff.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.