Anifest 2007

30. 4. 2007 - 11:38 | Téma | red

Anifest 2007 zdroj: tisková zpráva

Jihočeská Třeboň již pošesté hostí filmový festival AniFest.

Raoul Servais Letošní ročník AniFestu představí v Třeboni od 3. do 9. května 2007 kromě nového festivalového designu a znělky (autorkou je Michaela Pavlátová) některé programové novinky: Dialogy – setkání s Břetislavem Pojarem, Produced by – představení význačných světových animačních studií, U kávy s... (posezení s některými zajímavými hosty festivalu). Čestným prezidentem je letos belgický režisér Raoul Servais, v porotách zasednou: Priit Pärn (Estonsko), Rodolfo Pastor (Španělsko), Garri Bardin (Rusko), Gene Deitch (USA), Vlasta Pospíšilová (Česká republika), Paul Bush (Velká Británie), Aurel Klimt (Česká republika), Jean-Luc Slock (Belgie) a Pawel Czarzasty (Polsko).

Soutěžní část AniFestu je opět rozdělena do sedmi kategorií (celovečerní film, krátký film, televizní film a seriál, videoklip, reklama, znělka, studentský film, film vytvořený dětmi). Letošní novinkou je samostatná Mezinárodní soutěž internetových animací, kde o vítězi rozhodnou divácké hlasy. Z přihlášených 51 filmů z 19 zemí (včetně vzdálené Kolumbie nebo Brazílie) vybrala porota 12 soutěžních snímků.

Gene Deitch AniFest premiérově uvede dokumentární film Janka Růžičky a Adriana Kukala o Gene Deitchovi, americkém animátorovi, který žije a pracuje v České republice. Gene Deitch letos zasedne v jedné z mezinárodních porot. Na AniFestu budou také exkluzivně uvedeny snímky Žabí proroctví (režie: Jacques-Remy Girerd, Francie, 2003) a Princezna (režie: Anders Morgenthale, Dánsko).

Nefilmové doprovodné programy pak nabídnou široké veřejnosti výstavy (Filmový svět Raoula Servaise, Prolínačky – práce studentů a absolventů Ateliéru filmové a televizní grafiky VŠUP, Od Saudka po Nebela aneb Český komiksový plakát) a řadu koncertů různých žánrů (Mokrej hadr, XXL, jazzové kompozice Radka Krampla a Rhythm Fantasy, Bennewitzovo kvarteto a skupina ČECHOMOR). Akreditovaní návštěvníci si budou moci ve Festivalovém klubu poslechnout Yellow Sisters, Sestry teinovy a Ridinu Ahmed.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.