Alpha Dog - preview

27. 8. 2008 - 10:36 | Téma | red

Alpha Dog - preview zdroj: tisková zpráva

Vedle thrilleru Domino Tonyho Scotta se chystá další film inspirovaný nedávnou kriminalistickou historií Los Angeles: režisér Nick Cassavetes dokončuje Alpha Dog, kontroverzní drama o dospívající partičce z předměstí a o tom, jak se s činy potomků vyrovnávají jejich rodiče

Vedle thrilleru Domino Tonyho Scotta se chystá další film inspirovaný nedávnou kriminalistickou historií Los Angeles: režisér Nick Cassavetes dokončuje Alpha Dog, kontroverzní drama o dospívající partičce z předměstí a o tom, jak se s činy potomků vyrovnávají jejich rodiče.

SYNOPSE:

Mladý dealer Johnny Truelove (Emile Hirsch) zpunktuje únos patnáctiletého kluka Zacka Mazurského (Anton Yelchin), jehož starší bratr dluží Johnnymu peníze. Johnny uklidí Zacka do vily, kde na něj mají dohlížet jeho parťáci. Zajetí se pro Zacka změní v jeden velký mejdan a kluk vůbec netuší, že ho jeho rodiče zoufale hledají, že jeho bratr zuří a že nad ním samotným se pěst osudu vznáší stejně jistě jako mlha nad močálem.

INSPIRACE:
Alpha Dog Alpha Dog vzniká na motivy událostí, které se v Los Angeles odehrály na přelomu tisíciletí. Jessemu Jamesi Hollywoodovi, klukovi se jménem plakátového desperáta, bylo v roce 2000 devatenáct let. Jesse šel ve stopách svého otce, vydělával si jako dealer a kvůli dluhu 1200 dolarů unesl Nicka, nevlastního bratra svého parťáka. Po dvou dnech zajetí Hollywood a jeho lidi Nicka odvedli do lesa a devíti ranami z automatické pušky zastřelili. Po letech na útěku našla policie Hollywooda letos na jaře v Brazílii, kde učil angličtinu. Desperátovo dopadení má také za příčinu odložení premiéry Alpha Dog až na začátek roku 2006.

OBSAZENÍ:
Emile Hirsch, představitel Johnnyho, je v českých kinech aktuálně k vidění v Legendách z Dogtownu, jinak taky vyfasoval nominaci MTV na cenu za nejlepší polibek, a to díky loňské komedii Sexbomba od vedle (The Girl Next Door) (vyhrála tehdy sekvence právě z Cassavetesova vlastního Zápisníku). Původem Rus Anton Yelchin si zahrál v režijním propadáku Davida Duchovnyho House of D a je ostřílený z různých TV seriálů.

Alpha Dog Zackova bratra Jakea dává Ben Foster s ďábelským výrazem. V poslední době se Foster objevil v opomíjeném thrilleru Zkurvená noc(11:14), nebo vedle Bruce Willise v krimi Rukojmí. I Foster je však zatím nejznámější z televize, a to díky ceněnému seriálu Odpočívej v pokoji (Six Feet Under). Zmiňovaný Bruce Willis v Alpha Dog ztvárnil Johnnyho otce, dlouhovlasého Sonnyho. Naopak Zackovu matku Olivii podává Sharon Stoneová, tenokrát s ofinou a ušlechtilými vráskami ve tváři. Největším lákadlem na odrůstající teenagery je ale určitě angažování Justina Timberlakea do role masivně potetovaného Johnnyho parťáka Frankieho Ballenbachera. Vedle thrilleru Edison zpěvákova druhá velká role.

TVŮRCI:
Scénárista a režisér Nick Cassavetes je synem slavného otce Johna. Debutoval studií Unhook the Stars (1996) a o rok později představil svůj asi zatím nejpovedenější snímek Jak ta je úžasná, který vznikal právě podle otcova scénáře. Před třemi lety Cassavetes natočil sociální thriller John Q., po kterém následuje limonáda Zápisník jedné lásky. Francouzský kameraman Robert Fraisse si libuje v malířsky procítěné scéně. Za kameru na Annaudově Milenci získal nominaci na Oscara, snímal Hotel Rwanda, i Cassavetesův Zápisník.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.