Alexander

28. 5. 2004 - 11:22 | Téma | red

Alexander zdroj: tisková zpráva

Historický velkofilm Olivera Stonea s Colinem Farrellem, Angelinou Jolie, Jaredem Letem a Anthonym Hopkinsem. + Fotogalerie „Přemozte svůj strach a já vám slibuji, že přemůžete smrt.“ To je ústřední trailerová věta nejnovějšího snímku Olivera Stonea Alexander

„Přemozte svůj strach a já vám slibuji, že přemůžete smrt.“ To je ústřední trailerová věta nejnovějšího snímku Olivera Stonea Alexander.
Jak už zřejmě tušíte, jde o životopisný biják o Alexandru Velikém, makedonském vojevůdci, který dokázal dobýt většinu tehdy známého světa. Právě vydaný klip nenastiňuje žádné hrdinovo dilema, ale to ostatně nenastiňuje žádný z aktuálních velkofilmů – ani Van Helsing, ani Trója, ani Den poté, se kterými se Alexander bude nepochybně měřit. Soubojů, panoramat a instantních vášní má na to dost.


Alexander Klip zdůrazňuje přednosti hrdiny, jeho odhodlání a velkolepost. Ani při klasickém velkostudiovém obalu si však nelze nevšimnout mistrovského frázování, čisté struktury upoutávky, vyladěné barevnosti (absence prvoplánových triků) a vůbec technického rukopisu Olivera Stonea. Ten chlap jednoduše ví jak na to. A je jedno, jestli zrovna dělá dokument o Fidelovi, drama o americkém fotbalu, nebo historickou fresku.

Alexandra Velikého ztvárňuje Colin Farrell a i z těch několika málo záběrů prvního klipu se mi zdá mnohem zajímavější, než šablonovitý Brad Pitt v Tróji.
V dalších rolích se objevují mužní Anthony Hopkins jako Ptolemajos, či Val Kilmer jako Alexanderův otec Filip. Dámské party potom dávají Angelina Jolie a Rosario Dawson.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.