Aeon Flux

17. 5. 2005 - 13:52 | Téma | red

Aeon Flux zdroj: tisková zpráva

Millu Jovovich, Halle Berry a Jennifer Garner nyní ve sci-fi akčním žánru doplní i Charlize Theron (ZRŮDA). Představuje Aeon Flux, zabijačku z původně animovaného seriálu stanice MTV. V dalších rolích: Frances McDormand a Marton Csokas, režie: Karyn Kusama. +Fotogalerie. Invaze dívčích akčních hrdinek pokračuje. Poté, co letos do vod tohoto divácky atraktivního žánru vstoupila oscarová Halle Berry jako Catwoman, si hned z kraje letošního roku si o pozornost řekne šaramantní Jennifer Garner v Elektře

Invaze dívčích akčních hrdinek pokračuje. Poté, co letos do vod tohoto divácky atraktivního žánru vstoupila oscarová Halle Berry jako Catwoman, si hned z kraje letošního roku si o pozornost řekne šaramantní Jennifer Garner v Elektře. A pak už přijde další držitelka nejslavnější ceny na světě, půvabná Charlize Theron aka Aeon Flux.

Aeon Flux se odehrává ve 25. století. Zhoubná nákaza vyhubila téměř celou lidskou populaci. Lidstvu zbylo jediné, avšak klinicky čisté město Bregna. Odehrává se tu konflikt mezi podzemními anarchistickými Monikány a většinovými Breeny. Aeon Flux (Charlize Theron) je zvláštní agentkou ve službách Monikánů, její šéfkou je The Handler v podání Frances McDormandové. Terčem a nepřítelem číslo jedna jim bude diktátorský vládce Bregny, Trevor Goodchild (Marton Csokas). Ten je do Aeon Flux zároveň zamilovaný… a ona do něj také.
Aeon Flux Aeon Flux je původně animovaný seriál z dílny MTV. Na začátku 90.let jej režíroval Peter Chung, pozdější autor segmentu Matriculated z kolekce Animatrix. Aeon Flux se vyznačovala akrobatickou akcí, dospělou porcí násilí a také sexuality: Aeoninu vyvinutou figuru zdobí apartní latexový mikrokostýmek a Trevorova největší slabost zove ženské ouško. Zajímavostí seriálu jsou i častá hrdinčina úmrtí.
V hrané adaptaci je Aeon oblečena do přiléhavé lycry. Její rysy i vlasy jsou méně komiksové. Na fotografiích zaujímá dravčí pozice, které jsou upřímně mnohem kočičí, než ty, kterými chtěla ohromit Pitofova S/M Catwoman.

Charlize Theron v roce 2003 oslnila svým fyzickým pojetím masové vražedkyně ve filmu Zrůda (Monster) Patty Jenkinsové a získala Oscara. Vzápětí se objevuje v životopisném filmu The Life and Death of Peter Sellers, a také ve válečné retro romanci Head in the Clouds.
Aeon Flux Kariéru herečky, která za Aeon Flux bere 10 miliónů dolarů odpíchla až náhoda. Původním povoláním modelka před 11 lety v Hollywoodu neúspěšně obíhala agenty, až si šla do banky vyměnit šek od matky. Šek jí nechtěli proměnit, Charlize ztropila hysterickou scénu – a tehdy si jí jeden herecký agent všimnul.
Akční Aeon Flux je pro Theronovou především možností vyzkoušet si něco nového (pro DarkHorizons.Com): „Nechci dělat pořád ty samé věci. Myslím, že výzva je vždycky dobrá věc. O tomhle žánru jsem v podstatě nic nevěděla. A výzvou bylo pracovat s filmařkou, s níž jsem opravdu chtěla pracovat.“

Touto obdivovanou režisérkou je Karyn Kusama, která před pěti lety debutovala snímkem Girlfight o boxující dívce, jíž přesvědčivě sehrála Michelle Rodriguez.
V žánru sci-fi se obvykle nepohybuje ani herečka Frances McDormand. Její doménou jsou spíše menší a nezávislé produkce jako například Laurel Canyon, či Muž, který nebyl (Man Who Wasn’t There). Hned po Aeon Flux se McDormand s Theronovou potká na place natáčení soudního dramatu Class Action.
Aeon Flux Akcí všeho druhu je naopak kovaný Marton Csokas, který byl v ČR naposledy k vidění v Bourneově mýtu (The Bourne Supremacy), své si odehrál i jako Celeborn v Pánu prstenů a objeví se i ve Scottově Království nebeském (Kingdom of Heaven).
Scénáristé Phil Hay a Matt Manfredi spolu už napsali teenagersku romantiku crazy/beautiful, akční The Tuxedo a také nezávislou komedii Brouk (The Bug), kterou i režírovali.
Kameramanem Aeon Flux je Stuart Dryburgh, v jehož biografii najdeme výtvarně ohromující Piano Jane Campionové, Tamahorio drsné Kdysi byli bojovníky (Once Were Warriors), i třeba Maguireho růžový Deník Bridget Jonesové (Bridget Jones‘s Diary).
Zvláštní efekty vyvíjí firma BUF Compagnie.
Na jejích počítačích vznikly triky pro The Matrix Revolutions i The Matrix Reloaded, Van Helsing, či 2046.

Premiéra v Německu (svět): 01.09.2005
Česká premiéra: 10.11.2005

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.