88 minut

23. 2. 2009 - 15:47 | Téma | red

88 minut zdroj: tisková zpráva

Soudní psycholog ( Al Pacino) svědčí proti Jonu Forsterovi (Neal McDonough) a přesvědčí porotu, že si Jon zaslouží trest smrti. Jack Gramm ( Al Pacino), soudní psycholog a profesor, svědčí proti Jonu Forsterovi ( Neal McDonough) a přesvědčí porotu, že si Jon zaslouží trest smrti

Jack Gramm (Al Pacino), soudní psycholog a profesor, svědčí proti Jonu Forsterovi (Neal McDonough) a přesvědčí porotu, že si Jon zaslouží trest smrti. V předvečer jeho vykonání někdo zavraždí další ženu stejným způsobem a Jackovi někdo zavolá, že má 88 minut života. Vražda je natolik podobná předcházejícím, že se objeví dvě otázky: Má se exekuce odložit a šetření obnovit? Protože obětí je bývalá Jackova studenka, je i on podezřelý? Byl to jiný vrah a nevinný Jon má zaplatit za Jackovu neschopnost?

Někdo Jackovi připomíná, že jeho svědectví možná nebylo zcela přesné a nezaujaté. Jack hledá problematické lidi, a je jich dost. Náhodná milenka, někteří z jeho studentů, ba i ochranka, pochopitelně Jon a jeho případní pomocníci. Vyšetřovatelé v Seattlu také pátrají, ale jejich prioritou je najít vraha – ať je jím kdokoliv. Gramm má pomocníky: asistentku Kim (Alicia Wittová), bývalou manželku Shelly Barnesovou (Amy Brennemanová) a kamaráda agenta FBI Franka Parkse (William Forsythe).

Gramm běží proti času – dost obvyklý trik (viz komprese v „24 hodin“). Ovšem těch 88 minut mu na cestu přidá množství krásných „dvacítek“, které prostě bez něho nemohou žít. V jedné scéně během ubíhajících minut se Kim snaží zavést debatu na založení rodiny – je tu i nahota, což je zásadně nepravděpodobné. Telefonní rozhovory s odsouzencem čekajícím na popravu jsou evidentně součástí vězeňského života.O nic pravděpodobnější není ani úloha psychologa (pokud někdo spáchal tak strašné zločiny, jedno svědectví asi nestačí).

Gramm ani nikdo jiný není schopen dát dohromady vědomosti, které vrah má... Inu 88 minut je velmi krátká doba na život a přidává na stresu. A čas se stále objevuje jako faktor – o tom to je. Což je pro film dobře, zvědavost proč to tak bylo a kdo to byl se udrží, protože tempo je rychlé – film trvá přesně 88 minut od prvního telefonátu. Hodně nepravděpodobností nám uteče dřív, než máme čas se nad nimi zamyslet. Je tu hodně střílení, výbuchů a žen v nesnázích a s Pacinem. S krasavicemi, adekvátní kamerou a střihem si film najde publikum.

Al Pacino a jeho herectví dává postavě poměrně dost životnosti na to, abychom v ní cítili nějakou lidskost (vzhledem k „materiálu“ je to velmi velký výkon). Ale je těžké čekat na popravu, mluvit v televizi a ještě odvést velký herecký výkon...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.