600 kilo zlata

- Téma autor: red

V tomhle dobrodružném snímku, který premiérově vycházi 3. února 2012, půjde překvapivě o zlato a bude ho úplně náhodou 600 kilo. Pokud vás tahle skutečnost překvapila, vězte, že film vás překvapí ještě víc. Ale základní zápletkou je to, že se parta dobrodruhů vydá do nebezpečné džungle Guyany, kde na ně čeká pořádné sousto. Ne, není to obří anakonda ani fosforeskující žába. Jde o to, že krom opic jsou v džungli také jiné věci. A jednou z nich je jen tak čistě náhodou velký zlatý důl.

Bystřejší už tuší, že povedená partička se do přírody vydala právě pro tento žlutý a velmi ceněný kov. Celá jejich akce jde docela dobře, vetřou se do dolu, čapnou zlato a honem fuč. Ale to by samozřejmě bylo moc jednoduché, a tak přichází malý problém – jejich helikoptéra má poruchu, a tak musí nouzově zamanévrovat mezi stromy kamsi do džungle. A teď babo raď! Zachránit balík v podobě zlata, nebo si raději zachránit ještě něco cennějšího? No, každý by se asi rozhodl pro život, ale když je poblíž cítit přes půl tuny zlata, není to rozhodování zase až tak jednoznačné. Myslím si, že se máme na co těšit.

600 kilo zlata

Tenhle snímek není žádný průměr, natož pak podprůměr. Jde o svižnou akční honičku uprostřed džungle, které nechybí nápad, vtip a grády. Dobrodružno se tu roztáčí na plné obrátky a je zde hodně cítit francouzská produkce – nevím v čem, ale vždycky se mi filmy z Francie zdají tak nějak propracovanější a míň přihlouplé než jejich kolegové z USA.

600 kilo zlata

Filmovým gurmánům bych asi doporučil pustit si film v původním znění s titulky, francouzština se hezky poslouchá a film mi přišel takhle zajímavější. Rok výroby je 2010, takže jde o novinku, kterou jste ještě nejspíš neměli možnost vidět. Konečným verdiktem je: skvěle! Konečně změna, dobrodružství v džungli, vtip, vynikající zápletka, excelentní zpracování a k tomu ta sladká francouzština. Není proč váhat…

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.