2Bobule

21. 10. 2009 - 13:09 | Téma | red

2Bobule zdroj: tisková zpráva

2Bobule jsou volným pokračováním úspěšné filmové komedie Bobule. V příběhu se na plátna kin vracejí všechny staré známé postavy, objeví se i spousta nových tváří

V příběhu se na plátna kin vracejí všechny staré známé postavy, objeví se i spousta nových tváří. Jirka (Lukáš Langmajer) se v novém příběhu zaplete s mladou krásnou dívkou, jejíž zámožný otec má ovšem o nápadnících své dcery úplně jiné představy. Jirka raději prchá za kamarádem Honzou (Kryštof Hádek) na jižní Moravu. Honza se po čase stráveném ve vězení usadil s Klárou (Tereza Voříšková) na dědečkově vinařství a jakožto vinař začátečník se pouští do vrcholného umění slámového vína. Čelí spíše neúspěchům a po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž doslova zvrhla v zápas o život. V jedné z důležitých rolí se opět objeví i poklidné a vstřícné prostředí jižní Moravy a moravských vinic. A taky Slámovka a Svatomartinské.

V hlavních rolích se vrátí všichni z původních Bobulí – tedy Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer, Kryštof Hádek, Lubomír Lipský, Václav Postránecký i Miroslav Táborský. Pro Lubomíra Lipského je role Honzova dědy jubilejní filmovou rolí číslo 100. Diváci se mohou těšit i na zcela nové postavy a populární tváře (Jiří Korn, Jiří Kramol, Jana Švandová, Jan Antonín Duchoslav a Jana Pidrmanová). Ústřední skladbu k filmu 2Bobule s názvem cyRáno složil opět Richard Krajčo ze skupiny Kryštof. Postavu Marie hraje začínající herečka Jana Pidrmanová. Právě ona by se dala s trochou nadsázky považovat za onu druhou Bobuli z názvu filmu. Celý film je velmi evropský. Režisérem je Rus, kameramanem Rakušan, ve štábu byl také Řek.

Natáčení začínalo i končilo velkými akčními scénami. Divoká honička, jízda po zábradlí, pády, létající nože, které hází Jiří Krampol po Lukášovi Langmajerovi a dokonce hořící postavy, auto letící mimo cestu i pády či skoky ze skály. Ale jediný, kdo přišel při natáčení k úhoně, byl herec Miroslav Táborský. Při běhu po metr vysoké zídce nešťastně uklouzl a s poraněným kolenem musel být sanitkou převezen do nemocnice. Po týdnu se ale do role vinaře-chemika Kozdery opět vrátil.

První film Bobule byl celý natočen na šestnáctimilimetrový filmový materiál a naskenován pro postrproduční zpracování. U 2Bobulí byly použity dvě digitální kamery RED. Točilo se především kolem Pálavy, v Mikulově, Bulharech, Zaječí, Velkých Bílovic, Vrbice, Valtic, některé záběry jsou i z jiných vinařských podoblastí, např. ze Znojemska či Višňové.

Režisér filmu Vlad Lanné o vzniku filmu 2Bobule: „Dvojka bude mít můj rukopis výhradně ve verzi režisérského střihu, který lidi možná uvidí jako bonus na DVD. Na filmovém plátně se objeví podoba s více vlivy – do filmu promlouvají producenti, střihač, i publikum prvních pracovních sestřihů. Ve finální podobě se styl Tomáše Bařiny a můj podařilo hodně propojit a skloubit. Při filmování dvojky jsem na přesném dodržování stylu vyprávění jedničky netrval, protože se život hlavních postav během té doby změnil.“

Film je uváděn i v digitální projekci.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.