2Bobule

21. 10. 2009 - 13:09 | Téma | red

2Bobule zdroj: tisková zpráva

2Bobule jsou volným pokračováním úspěšné filmové komedie Bobule. V příběhu se na plátna kin vracejí všechny staré známé postavy, objeví se i spousta nových tváří

V příběhu se na plátna kin vracejí všechny staré známé postavy, objeví se i spousta nových tváří. Jirka (Lukáš Langmajer) se v novém příběhu zaplete s mladou krásnou dívkou, jejíž zámožný otec má ovšem o nápadnících své dcery úplně jiné představy. Jirka raději prchá za kamarádem Honzou (Kryštof Hádek) na jižní Moravu. Honza se po čase stráveném ve vězení usadil s Klárou (Tereza Voříšková) na dědečkově vinařství a jakožto vinař začátečník se pouští do vrcholného umění slámového vína. Čelí spíše neúspěchům a po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž doslova zvrhla v zápas o život. V jedné z důležitých rolí se opět objeví i poklidné a vstřícné prostředí jižní Moravy a moravských vinic. A taky Slámovka a Svatomartinské.

V hlavních rolích se vrátí všichni z původních Bobulí – tedy Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer, Kryštof Hádek, Lubomír Lipský, Václav Postránecký i Miroslav Táborský. Pro Lubomíra Lipského je role Honzova dědy jubilejní filmovou rolí číslo 100. Diváci se mohou těšit i na zcela nové postavy a populární tváře (Jiří Korn, Jiří Kramol, Jana Švandová, Jan Antonín Duchoslav a Jana Pidrmanová). Ústřední skladbu k filmu 2Bobule s názvem cyRáno složil opět Richard Krajčo ze skupiny Kryštof. Postavu Marie hraje začínající herečka Jana Pidrmanová. Právě ona by se dala s trochou nadsázky považovat za onu druhou Bobuli z názvu filmu. Celý film je velmi evropský. Režisérem je Rus, kameramanem Rakušan, ve štábu byl také Řek.

Natáčení začínalo i končilo velkými akčními scénami. Divoká honička, jízda po zábradlí, pády, létající nože, které hází Jiří Krampol po Lukášovi Langmajerovi a dokonce hořící postavy, auto letící mimo cestu i pády či skoky ze skály. Ale jediný, kdo přišel při natáčení k úhoně, byl herec Miroslav Táborský. Při běhu po metr vysoké zídce nešťastně uklouzl a s poraněným kolenem musel být sanitkou převezen do nemocnice. Po týdnu se ale do role vinaře-chemika Kozdery opět vrátil.

První film Bobule byl celý natočen na šestnáctimilimetrový filmový materiál a naskenován pro postrproduční zpracování. U 2Bobulí byly použity dvě digitální kamery RED. Točilo se především kolem Pálavy, v Mikulově, Bulharech, Zaječí, Velkých Bílovic, Vrbice, Valtic, některé záběry jsou i z jiných vinařských podoblastí, např. ze Znojemska či Višňové.

Režisér filmu Vlad Lanné o vzniku filmu 2Bobule: „Dvojka bude mít můj rukopis výhradně ve verzi režisérského střihu, který lidi možná uvidí jako bonus na DVD. Na filmovém plátně se objeví podoba s více vlivy – do filmu promlouvají producenti, střihač, i publikum prvních pracovních sestřihů. Ve finální podobě se styl Tomáše Bařiny a můj podařilo hodně propojit a skloubit. Při filmování dvojky jsem na přesném dodržování stylu vyprávění jedničky netrval, protože se život hlavních postav během té doby změnil.“

Film je uváděn i v digitální projekci.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.