17. Finále Plzeň

- Téma autor: red

Ode dneška až do neděle probíhá v Plzni již 17. ročník přehlídky aktuálních českých filmů Finále Plzeň, jehož součástí je i prezentace připravovaných domácích snímků. Speciál k 17. FINÁLE PLZEŇ. Dnes začíná v Plzni již 17. přehlídka současného českého filmu Finále Plzeň, která pokračuje až do neděle 4

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

MistDnes začíná v Plzni již 17. přehlídka současného českého filmu Finále Plzeň, která pokračuje až do neděle 4.4.
Jako obvykle je na programu většina loňské české hrané a dokumentární produkce. Bijáky v obou kategoriích svedou boj o Zlatého ledňáčka, diváci pak svými hlasy udělí cenu nejpopulárnějšímu snímku. V sekci hraných filmů je 11 startujících, v čele s čerstvě premiérovanými Mistry Marka Najbrta. Mezi dokumenty do 30 minut bylo do soutěže vybráno 7 filmů, v kategorii nad 30 minut si to rozdá titulů 13.
Starší filmy se promítají v tematických sekcích „Báječní lidé s klikou“, „Nejbouřlivější desetiletí české kinematografie – tentokráte rok 1964“, „Škola – základ filmového života“ a speciálně „Jan Švankmajer“ a „Ester Krumbachová“.
V pátek 2.4. pak proběhne tradiční prezentace připravovaných tuzemských filmů. Letos se panelu účastní 36 celovečerních hraných a 16 dokumentárních filmů.

Speciál k 17. FINÁLE PLZEŇ.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.