Začalo natáčení nového filmu Alice Nellis s názvem Revival

- eXtra kiNo autor: red

Revival je název nového filmu režisérky a scenáristky Alice Nellis, který začala natáčet tento týden. Jde o tragikomedii, v níž hlavní role vytvoří Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg a Vojta Dyk. V ženských rolích jim budou sekundovat Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková a Jana Hubinská. ČTK to oznámil Petr Slavík ze společnosti Bontonfilm.

Film Revival bude vyprávět příběh čtyř muzikantů, jejichž rocková skupina se za nejasných okolností rozpadla v roce 1972 a kteří se, každý z jiných důvodů, rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Důvody jsou nejrůznější - peníze, touha po ztracené slávě, touha pomoci kamarádovi, ale také strach z nemohoucnosti, nemoci a smrti. A tak tito stárnoucí muži znovu začínají hrát a spolu s tím, jak si znovu začínají užívat hudby, kamarádství a života na pódiu a za ním, mění své plány a ambice. Nakonec se změní i oni sami.

Podle režisérky jde o tragikomedii o stárnutí, rokenrolu a podvodu, který báječně vyšel tím, že se vůbec nepovedl. "Je to také příběh čtyř lidí, které pozdní socialismus a raná revoluce zavedly do jiných životních situací, ale kteří i přesto mají stále něco společného. Myšlenka na společný revival nabízí každému z nich východisko, byť ze zcela jiných problémů. A také je to film o tom, že hudba, nad níž se naši rodiče kdysi pohoršovali, bude jednou hudba, které se budou naše děti smát, což je v pořádku," míní režisérka.

"Skvěle obsazený snímek Alice Nellis není jenom hudební film o kdysi slavné rockové kapele, ale i příběh o střetu stáří s mládím a o tom, že si staří mohou dovolit žít život mladých a že mladí nakonec dokážou stáří přijmout. A o tom, že hudba je mostem, na kterém se mohou setkat," uvedla o projektu vedoucí Filmového centra České televize Helena Uldrichová. Natáčet se má do listopadu, do kin přijde film během roku 2013. Producentem je společnost In Film, koproducentem Česká televize a distributorem Bontonfilm.

Alice Nellis vystudovala scenáristiku na FAMU. Než začala studovat Anglickou a americkou literaturu, živila se jako flétnistka. Též byla webová designérka na ministerstvu zahraničních věcí, učitelka, herečka, překladatelka a v neposlední řadě natáčela krátké filmy a televizní dokumenty. Je i úspěšnou divadelní režisérkou. Na kontě má celovečerní snímky Ene bene, Výlet, Tajnosti, Mamas & Papas a Perfect Days - I ženy mají své dny

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.