Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října

- eXtra kiNo autor: red

Nebezpečí rychle se šířících virových onemocnění, která v současném světě propojeném leteckými dopravními cestami mohou za pouhých několik hodin ohrozit geometricky vzrůstající řadu lidí v různých částech zeměkoule je tématem nového thrilleru Nákaza. Film slavného amerického režiséra Stevena Soderbergha přijde do českých kin od 20. října.

Soderberghova novinka divákům připomene, že zdánlivě neškodné dotyky lidí v restauraci, autobuse, letištní hale nebo při placení kreditní kartou mohou mít smrtící důsledky. Na začátku příběhu stojí návštěva vysoké manažerky americké firmy v podání Gwyneth Paltrowové v kasinu v Hongkongu, kam ji přivedla služební cesta.

Nákaza si zanedlouho připíše první oběti v místě přenosu a v Tokiu; nevyhne se ani hrdinčině rodině po jejím návratu do domovského Minneapolisu. Oběti se nejprve počítají v desítkách a stovkách, za pár dní však nejen odborníci pochopí, že nastala pandemie. Hrůza z nákazy z lidí stále rychleji stírá civilizační slupku, pokoušejí se na ní také zbohatnout různí podvodníci.

Nákaza

V dalších rolích se představí Matt Damon v roli manžela úvodní oběti nákazy, který v několika okamžicích přijde o ženu i nevlastního synka a doktoři mu nejsou schopni vysvětlit proč.

S nebezpečnou nákazou bojují vedoucí zdravotnického centra v podání Laurence Fishburnea i lékařky ztvárněné držitelkami Oscara Kate Winsletovou a Marrion Cotillardovou. Výčet slavných hereckých jmen před kamerou doplňuje Jude Law, jenž si zahrál blogujícího aktivistu, který zpochybňuje činnost odborníků a úřadů a zvyšuje paniku v řadách lidí ohrožených epidemií.

Nákaza

Osmačtyřicetiletý Soderbergh patří mezi autory snímků uznávaných kritikou i oblíbených u diváků. V roce 2001 získal Oscara za režii filmu Traffic - nadvláda gangů; na kontě má i snímky jako Sex, lži a video, Erin Brockovich či Solaris. U diváků slavili úspěchy například jeho Dannyho parťáci, v nichž se mu podařilo před kameru přivést mnoho hvězd první velikosti; později natočil ještě dvě jejich pokračování.

Snímek Nákaza natočený v koprodukci USA a Spojených arabských emirátů má stopáž 105 minut. Podle distributora je vhodný pro diváky od 12 let.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.