Shrek se dočkal hvězdy na hollywoodském chodníku slávy

- eXtra kiNo autor: red

Zelený zlobr Shrek se dočkal vlastní hvězdy na hollywoodském chodníku slávy. Hvězdu získal titulní hrdina série animovaných filmů ve čtvrtek, v předvečer uvedení čtvrtého pokračování jeho příběhů Shrek: Zvonec a konec do kin, uvedla dnes agentura DPA.

Slavnostního odhalení 2408. hvězdy na hollywoodském chodníku se zúčastnili figurant v kostýmu Shreka a herci Mike Myers a Antonio Banderas, kteří propůjčili hlasy zelenému zlobrovi, respektive kocourovi v botách. Ceremoniálu byl přítomen i Jeffrey Katzenberg, šéf studia DreamWorks, které Shreka vytvořilo.

"Dostat se z bažiny ke hvězdě na hollywoodském bulváru podle mě představuje skvělý hollywoodský sen," prohlásil Katzenberg. "Jako všechny hvězdy připomínané na tomto chodníku je i Shrek nyní zcela jistě součástí naší kultury," dodal.

Shrek není první animovanou postavou, která si vydobyla místo na chodníku slávy. Svou hvězdu zde mají například Mickey Mouse, Kačer Donald, Medvídek Pú, Sněhurka nebo Simpsonovi.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.