Film bude mít premiéru už 21. prosince 2016, takže natáčení začne brzo - konkrétně v pondělí. Natáčet se bude na Maltě, v Londýně a ve Španělsku.
Callum Lynch je fungl nová postava, která nebyla v žádné z her. Tvůrci nechtějí kopírovat nějaký konkrétní herní příběh na plátnech kin, zato mají v plánu do už tak bohatého světa přidávat nové postavy a vyprávět jejich příběhy. A kdo ví, třeba se vedle Lynche někde mihne Eizo, Altair, nebo jiný z hrdinů.
Vedle Fassbendera si ve filmu zahraje také Marion Cotillard, Michael Kenneth Williams a Ariane Labed. Za kamerou pak bude stát méně známý Justin Kurzel, který s Fassbenderem a Cotillard natočil letošního Macbetha, který prý není vůbec špatný.
"Lynch zjistí, že je potomkem tajné společnosti Assassínů skrze odemčení genetických vzpomínek. Ty mu umožní znovu prožít dobrodružství jeho předka, Aguilara, ve Španělsku 15. století. Po získání neskutečných znalostí a schopností je pak připraven postavit se despotickým Templářům v současnosti," zní oficiální popisek filmu. Dočkat bychom se tak měli jak stylové historické akce, tak i dramatu a akce v době moderní.
zdroj:
tisková zpráva
Michal Fassbender jako Callum Lynch. Zdroj: Yahoo
Potud zní všechno zatím docela dobře, ale velkým problémem bude datum premiéry. Zatímco tyhle vánoční spoty bývají většinou velice lukrativní, příští rok tomu tak po 16. prosinci nebude. Právě 16. bude mít premiéru nový Star Wars film s podtitulem Rogue One, na který se asi bude chodit ve velkém. A obávám se, že se filmovému Assassínovi nepodaří zburcovat větší publikum, než Star Wars.
Tím by mohl být komerční potenciál filmu nepříjemně zabitý, což by byla škoda. Ostatně i Warcraft se raději klidil z cesty a místo letošního prosince ho uvidíme 10. června 2016. Letošní prosinec totiž patří Star Wars: Síla se probouzí a nikdo jiný si zřejmě ani neškrtne. Buď se tedy Assassin's Creed přesune, nebo se bude muset Fassbender utkat s mnohem větším soupeřem.
Michaela Fassbendera ještě před Assassínem uvidíme například ve filmu Steve Jobs, nebo v X-Men: Apocalypse. Pokud se navíc v příštích měsících nic velkého nezmění, měl by se snad nedlouho po dokončení Assassína vrhnout do natáčení druhého Promethea.