Arnold Schwarzenegger se vrací do showbyznysu jako Governator

- eXtra kiNo autor: red

Arnold Schwarzenegger se vrací do světa filmu spolu s přezdívkou, která se objevovala v novinách, když poprvé kandidoval na guvernéra Kalifornie. Jak uvedl v rozhovoru pro magazín Weekly, připravuje spolu s tvůrcem komiksového hrdiny Spider-Mana Stanem Leem animovaný film The Governator. Herec v něm namluví hlavní postavu.

Schwarzeneggerovi skončilo funkční v roce 2010 a nedávno oznámil návrat do Hollywoodu. Připravovaný kreslený film je jeho první a rozhodný návrat do showbyznysu.

"Když jsem v roce 2003 kandidoval na guvernéra a lidé začali hovořit o Governatorovi, považoval jsem to slovo za skvělé," řekl Schwarzenegger. Slovo guvernator vzniklo složením slov governor (guvernér) a terminator (název filmu se Schwarzeneggerem v hlavní roli).

Slovo governator podle něj v sobě spojuje dva světy: svět politiků a svět filmu. A chystaný animovaný film má všechno dohromady. Kombinuje guvernéra, Terminátora, svět kulturistiky a Pravdivé lži (akční film z roku 1994 se Schwarzeneggerem v hlavní roli).

Terminátor game

Než se stal filmovým hercem, byl Schwarzenegger mistrem v kulturistice, která ho přivedla i do Hollywoodu. Objevil se ve filmech Barbar Conan a Pravdivé lži, které z něho udělaly jednoho z největších kasovních trháků 80. a 90. let.

Kreslený film The Governator se dostane do kin až příští rok, ale v magazínu, který se v pátek objeví v novinových stáncích, se mohou fanoušci seznámit s podobou hlavního hrdiny: třiašedesátiletý herec na něm vypadá mnohem mladší, je v modrém obleku superhrdiny se zvednutým límcem a širokými rameny.

Magazín píše, že Governator bude mít flotilu létajících vozidel a skříň plnou "superpřevleků", které mu umožní létat a provádět i další kousky. Ve filmu se podle Leea bude moci využít prvků ze skutečného Schwarzeneggerova života, například tam může hrát roli jeho žena a děti a také skutečnost, že býval guvernérem Kalifornie.

Arnold Schwarzeneger

Hlavní hrdina zasvětí svůj život boji proti zločinu a budování centrály pod svým domem a bude k tomu mít pestrou paletu pomocníků.

"Moc se mi líbí centrála pod mým domem, z níž bude možné vyjet na člunech a ponorkách přímo do oceánu," libuje si Schwarzenegger.

Navrhovaný projekt ale budí rozpaky v Hollywoodu. "Doufám, že Governator je jen aprílový žert, protože vážně, který superhrdina nechá za sebou věci ještě v horším stavu, než je našel?" řekl na Twitteru zástupce losangeleské televize Michael Schneider. Poukazoval tak na neschopnost Schwarzeneggera vyřešit problémy kalifornského rozpočtu.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.