Plakát k filmu: Ztraceni v Mnichově

Ztraceni v Mnichově Ztraceni v Mnichově

dokina.cz
7,7

Premiéra 22. 10. 2015
Česká Republika, 2015, 105 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Petr Zelenka | celý štáb
Hrají:
Martin Myšička, Jana Plodková, Tomáš Bambušek, Marek Taclík, Jitka Schneiderová, Vladimír Škultéty | všichni herci

Sir „P“, 90letý papoušek šedý (Žako), který žil kdysi s Edouardem Daladierem, francouzským premiérem zodpovědným za podpis Mnichovské dohody, přijíždí do Prahy, aby posluchače seznámil se svým „pohledem“ na tuto historickou událost. Ve francouzském kulturním institutu se koná tisková konference… Za dramatických okolností papouška unese český novinář, který právě prochází krizí středního věku. Žakovy kontroverzní citace zesnulého Daladiera pak postupně vyvolají diplomatický skandál. Aby vyřešili situaci, rozhodnou se nakonec Francouzi spáchat atentát na svého vlastního národního hrdinu.

Sir „P“, 90letý papoušek šedý (Žako), který žil kdysi s Edouardem Daladierem, francouzským premiérem zodpovědným za podpis Mnichovské dohody, přijíždí do Prahy, aby posluchače ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Ztraceni v Mnichově

 • Recenze Ztraceni v Mnichově na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Velmi suverénní film v názorech i jejich převedení na plátno. Co do řemesla nejlepší tuzemský snímek minimálně od Hořícího keře a z hlediska nápadů ještě déle. Zelenka přináší uklidnění pro každého, kdo lká nad nekvalitou našich filmů. Palec hore!

 • Recenze Ztraceni v Mnichově na fffilm

  Recenze fffilm 100

  Nový film Petra Zelenky se nedá dost dobře popsat (natož hodnotit) bez spoilerů. Dokonce i oficiální trailer (níže) intenzivně naznačuje mnohé z toho, co bude pro "panenského" diváka v kině nečekaným překvapením. Bez spoilerů se nedá napsat o čem film je, ani kdo v něm koho hraje. Bez spoilerů mohu o jeho námětu říct jen to, že rámcově připomíná nedávný Polski film . A pak několik následujícíh konstatování: Ztraceni v Mnichově je nejlepší český film přinejmenším za posledních pět let (od Pout ). Ztraceni v Mnichově je obrovsky složitý, ambiciózní, mnohovrstevný a v neposlední řadě výpravný film, který je natočen s úžasnou lehkostí, plynulostí a snadnou pochopitelností. Ztraceni v Mnichově úspěšně kombinuje velkou škálu žánrů a emocí, od komedie po historický dokument, od "typicky česky praštěného humoru" až po skutečný smutek nad skutečnou smrtí. Ani Michel Gondry nebo Wes Anderson nedokázali lépe skákat od jednoho extrému k druhému a přitom působit tak přirozeně a soudržně. Takže, rozhodně na to jděte, a i když vám bude připadat, že je vám od začátku naprosto jasné, na co se koukáte, dávejte přesto bedlivý pozor na každou drobnost. Budete odměněni. Následující text bude obahovat jisté spoilery (protože jinak bych neměl co recenzovat). Já si film velice užil, protože jsem spoilery neznal (ani předem neviděl trailer), ale nemyslím si, že by jejich znalost nějak obrovsky rušila filmový zážitek. Jen budete asi pak film vnímat od prvních sekund jinak a "jízda" vašich emocí bude mít o něco jiných průběh. Na kvalitách filmu to ale nic nezmění.

 • Recenze Ztraceni v Mnichově na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Petr Zelenka ve filmu Ztraceni v Mnichově, který po dnešní premiéře vejde do kin, zvládl snad nejtěžší disciplínu. Pomocí smíchu si diváky ochočí natolik, že se pak nechají odvést úplně jinam, do říše filmařských i národních traumat.

 • Recenze Ztraceni v Mnichově na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Petr Zelenka přišel po sedmi letech s novým příběhem na pomezí dramatu a komedie, který geniálně zpracovává vážné téma: mnichovskou zradu. Snímek je komediální, ale zároveň má hloubku a názorně vykresluje, jak tragické události se mohou rozpoutat tam, kde není možno uvést věci na pravou míru. V hereckém štábu propukne mnichovská zrada v malém a divák se nevyhne zamyšlení nejen nad rokem 1938, ale hlavně nad tím, co jsme si z něj odnesli.

 • Recenze Ztraceni v Mnichově na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Tak nějak se přihodilo, že každý nový film Petra Zelenky je událostí, mimo jiné proto, že se na ně musí dlouho čekat. Poslední dobou se totiž tento uznávaný režisér a scenárista věnoval hlavně divadelní režii a naposledy se otřel o celovečerní film v roce 2008, kdy natočil drama Karamazovi. To mu zaslouženě vyneslo Českého lva za nejlepší film a nejlepší režii (stejně jako v roce 2002 Rok ďábla a pět let předtím Knoflíkáři) a se svým novým počinem má v těchto kategoriích opět velké šance přinejmenším na nominace. Film Ztraceni v Mnichově je totiž v rámci domácí tvorby pecka jako prase.

 • Recenze Ztraceni v Mnichově na Total film

  Recenze Total film 80

  Ztraceni v Mnichově (Česko, 2015) Zelenka navazuje na své dřívější mystifikace mimořádně vytříbeným kouskem, v němž to schytávají jak kolegové filmaři, tak Češi obecně. Ztraceni v Mnichově vynikají originální formou i vtipem, což z nich zatím dělá český film roku.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ztraceni v Mnichově

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ztraceni v Mnichově - recenze nového filmu Petra Zelenky

  Ztraceni v Mnichově - recenze nového filmu Petra Zelenky

  21. 10. 2015 19:00 Nový film Petra Zelenky se nedá dost dobře popsat (natož hodnotit) bez spoilerů. Dokonce i oficiální trailer (níže) intenzivně naznačuje mnohé z toho, co bude pro "panenského" diváka v kině nečekaným překvapením. Bez spoilerů se nedá napsat o čem film je, ani kdo v něm koho hraje. Bez spoilerů mohu o jeho námětu říct jen to, že rámcově připomíná nedávný Polski film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.