Plakát k filmu: Zoran, můj synovec idiot

Zoran, můj synovec idiot Zoran, il mio nipote scemo

dokina.cz
6,3

Premiéra 28. 8. 2014
Itálie, Slovinsko, 2013, 106 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Paolo je cynický Ital, který se od rána do rána nalévá vínem a během pauz sleduje svoji bývalou ženu. Jednoho dne zdědí slovinský poklad – synovce Zorana. Šestnáctiletý outsider toho sice příliš nenamluví, ale má výjimečné nadání na šipky, kterého chce Paolo využít ve vlastní prospěch. Slovincova přítomnost změní nejenom zaběhnuté pořádky v malém městě, ale i strýčkův stereotypní a citově vyprázdněný život.

Cynická komedie si bere na paškál náturu obyvatel malého italského regionu a staví proti sobě dva lidské archetypy, které si nemohou být vzdálenější, ale pod vzájemným působením se začnou proměňovat a přibližovat.

Paolo je cynický Ital, který se od rána do rána nalévá vínem a během pauz sleduje svoji bývalou ženu. Jednoho dne zdědí slovinský poklad – synovce Zorana. Šestnáctiletý outsider ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online
Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Zoran, můj synovec idiot

 • Recenze Zoran, můj synovec idiot na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Hlavním hrdinou tohoto italsko-slovinského filmu je je tlustý, zaostalý podvodník a zmrd Paolo, který se dozví, že po své tetě "zdědil" dosud neznámého synovce Zorana. Ten je čerstvě plnoletý a mírně retardovaný (pravděpodobně autistický). Paolo s ním nechce mít nic společného, ale pak zjistí, že Zoran skvěle hází šipky do terče a chce ho přihlásit do mezinárodního turnaje a vydělat na něm. No a snad snesete menší spoiler: Žádného mezinárodního turnaje se nakonec nezúčastní, nýbrž najdou cestu do svých srdcí... Ani když jsem ten text měl přeložený, nepřišla mi ta písnička nijak příliš vtipná... Hlavní hrdina (t.j. Paolo, nikoliv Zoran) mě svým ignorantstvím a vychcaností strašlivě štval a přál jsem mu celý film ošklivou smrt. Velká část vtipů, které předváděl (například Zorana neustále oslovoval "Zagor" ) mi nepřišla moc vtipná. Což je u hlavní postavy, která většinu filmu nesleze z plátna, docela problém. Cílem tvůrců asi bylo natočit hořkou tragikomedii, ale moc se jim to nepodařilo. Většina vtipů byla velmi nesofistikovaná, na úrovni "lidových" italských a francouzských komedií. Což by samo o sobě nevadilo, ale vadí to ve chvíli, kdy prostřednictvím takovéhoto prvoplánovitého humoru chceme vyprávět nějaký trochu dramatičtější příběh o hledání, prozření atd... Oblast hranice mezi Itálií a Slovinskem je nasnímána působivě a zdejší vedlejší postavičky jsou patřičně rázovité, ale stále se mi vracel pocit, že mi u některých scén jaksi uniká hlubší kontext, který by mi umožnil bavit se u nich tak, jak tvůrci zamýšleli. Asi jako kdybych pouštěl Vesničku mou střediskovou Italům...

 • Recenze Zoran, můj synovec idiot na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Region je tak představen skrze své obyvatele, kulturu a za nemálo vděčí svému jinak příjemnému malebnému dějišti. Paolo a Zoran musí zdolat těžké překážky, aby do něj zapadli, my se mezitím můžeme těšit z jeho otevřené náruče.

Trailer k filmu

Související články k filmu Zoran, můj synovec idiot

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.