Plakát k filmu: Zloději

Zloději Manbiki kazoku

dokina.cz
8,2

Premiéra 11. 10. 2018
Japonsko, 2018, 121 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Hirokazu Koreeda | celý štáb
Hrají:
Kirin Kiki, Sakura Andô, Mayu Matsuoka, Lily Franky, Sosuke Ikematsu, Moemi Katayama | všichni herci

Osamu je gastarbajtr, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří rodinu, na které je podivné mnohem více než jen způsob obživy. Do rutiny krádeží zasáhne holčička, která si osaměle hraje v mrazu na balkoně. Osamu se rozhodne, že vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, není zločin. Jeho čin vede k odhalení tajemství uvnitř rodiny zlodějů a zpochybnění toho, co vlastně pod pojmem rodina rozumíme. Koreedův film je citlivým, vrstevnatým a rafinovaným dramatem o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých.

Osamu je gastarbajtr, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Zloději

 • Recenze Zloději na Total film

  Recenze Total film 85

  Zloději (2018) Zloději jsou japonská perla plná jemné lidskosti, kterou si určitě nenechejte ujít. Režisér Hirokazu Kore´eda v něm nepotřebuje velká gesta, stačí mu minimalismus, soucit a pokora proto, aby zasáhl hluboce divácká srdce.

Související články k filmu Zloději

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: První krok na měsíci a podivný hraniční hotel

  Filmové premiéry: První krok na měsíci a podivný hraniční hotel

  8. 10. 2018 10:00 První lidský krok na měsíci, chátrající hotel na hranici Nevady a Kalifornie, rychlé a veselé autíčko Vilík, citlivé drama o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých, princezna Barborka v říši plné zázraků a příběh dvanáctileté dívky, které se její dosavadní svět otřásá v základech. Tento týden přináší do českých kin 6 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.