Plakát k filmu: Zlatý podraz

Zlatý podraz Zlatý podraz

dokina.cz
6,7

Premiéra 25. 10. 2018
Česká Republika, 2018, 106 min, od 12 let

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Radim Špaček | celý štáb
Hrají:
Filip Březina, Zdeněk Piškula, Patrycja Volny, Jiří Vojta, Patrycja Kaczmarska, Jan Mansfeld | všichni herci

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Zlatý podraz

 • Recenze Zlatý podraz na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Nový český film (inspirovaný skutečnými událostmi) vypráví o tom, jak parta českých kluků kdysi ráda košíkovou, podařilo se jim úspěšně přežít nacistickou okupaci a dále sklízeli úspěchy i na mezinárodním poli. Což bylo po komunistickém převratu ještě těžší než za okupace. Režisér Radim Špaček toho moc nenatočil (pro kina) a zajímavým způsobem osciluje mezi skvělými filmy ( Pouta ) a blbými filmy ( Místa ). Zlatý podraz je někde mezi, ale pozitiva v mém případě nakonec převážila (i když ve vašem případě to může být naopak).

 • Recenze Zlatý podraz na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Český film Zlatý podraz režiséra Radima Špačka (Pouta, Místa) je natočen podle nebeletristické knihy Nebáli se své odvahy, jenž encyklopedicky líčí více než stoletou historii československého basketbalu, a kterou její autoři Jakub Bažant a Jiří Závozda ve spolupráci s filmařkou Kristinou Nedvědovou zároveň adaptovali do podoby filmového scénáře. Na rozdíl od knihy se film zaobírá podstatně menším časovým úsekem, soustředěným zejména na poválečné období mezi roky 1946 a 1951, v němž sleduje osudy československého basketbalového týmu, jemuž se tehdy podařilo prosadit na mezinárodních turnajích.

 • Recenze Zlatý podraz na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Romance, sport, politika. Takzvaně „tři v jednom“ nabízí film Radima Špačka Zlatý podraz, který nese do kin prvky skutečné historie našeho basketbalu v letech 1938–51.

 • Recenze Zlatý podraz na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Zlatý podraz se na aktuální české filmové scéně určitě neztratí, přestože se nedá říct, že je snímek něčím převratným. Má bezpochyby originální námět, co se týče basketbalového prostředí a představuje poměrně zajímavé osudy životů po válce, ale i tak ve výsledku působí podivně a nevyrovnaně. Zajímavé scény proložili tvůrci nenápaditými, ze kterých nás opět vytrhnou některé narážky nebo anekdoty, které se naštěstí podařilo předkládat nenásilně. Celkově ovšem vyznívá takhle velký projekt jako nedostačující světovým měřítkům, po nichž snímek putuje po zlaté střední cestě. Snad je ale Zlatý podraz nadějí, že český film má ještě kde čerpat.

 • Recenze Zlatý podraz na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Mám rád basketbal a suverénní režii. Obojího jsem se v této sportovně-politické novince dočkal, a tak ji můžu s klidem označit za jeden z nejpovedenějších tuzemských snímků letošního roku.

Související články k filmu Zlatý podraz

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dvouhlavý dráček Čmoudík a neúspěšný agent

  Filmové premiéry: Dvouhlavý dráček Čmoudík a neúspěšný agent

  22. 10. 2018 12:27 Napínavý příběh dvouhlavého dráčka Čmoudíka, film o lásce, basketu a naději, Rowan Atkinson jako ne příliš úspěšný agent, pomsta s nečekaným výsledkem, pátrání po zmizelé přítelkyni jedné blogerky a příběh nejslavnější operní pěvkyně všech dob. Tento týden přináší šest filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.