Plakát k filmu: Zkrocená hora

Zkrocená hora Brokeback Mountain

dokina.cz
8,1

Premiéra 2. 3. 2006
USA, Kanada, 2005, 134 min

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Ang Lee | celý štáb
Hrají:
Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Randy Quaid, Valerie Planche, David Trimble, Victor Reyes | všichni herci

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomingu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůle-žitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.

Do hlavních rolí dramatu plného emocí obsadil světově proslulý režisér Ang Lee (Ledová bouře/The Ice Storm, Tygr a drak/Wo Hu Cang Long) Jakea Gyllenhaala (Donnie Darko, Půlnoční míle/Moonlight Mile, Den poté/The Day After Tomorrow) a Heatha Ledgera (Příběh Rytíře/A Knight’s Tale, Ples příšer/Monster’s Ball, Legendy z Dogtownu/Lords of Dogtown). Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva, byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus a získal 8 nominací na Oscar převážně v hlavních kategoriích. Snímek je věnován střihačce Geraldine Peroni, která během natáčení tragicky zemřela.

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 13759 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Zkrocená hora

 • Recenze Zkrocená hora na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Romance dvou kovbojů míří za Oscarem oprávněně. Nezná oplzlost, nevyhledává senzaci. Je čistá, něžná a uměřená.

Související články k filmu Zkrocená hora

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 nejzakazovanějších erotických filmů

  5 nejzakazovanějších erotických filmů

  10. 2. 2018 19:25 Padesát odstínů je zpět! Již tento čtvrtek vešlo do kin kontroverzní pokračování erotického bijáku jménem Padesát odstínů svobody a spolu s tím se zřejmě tato trilogie také uzavře. Ačkoliv dobrá polovina diváků „Odstínům“ vytýkala spíše minimum erotiky než maximum, ne všechny podobné filmy na tom v minulosti byly stejně. Vybrali jsme 5 podobných bijáků z moderní éry, které byly dokonce i zakazovány.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jake Gyllenhaal údajně chodí s Rachel McAdams

  Jake Gyllenhaal údajně chodí s Rachel McAdams

  10. 6. 2014 17:00 Mezi třiatřicetiletým americkým hercem a jeho o dva roky starší kolegyní to prý pořádně jiskří…

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Poznáte jednoho z nejvíce sexy mužů planety v bezdomoveckém looku?

  Poznáte jednoho z nejvíce sexy mužů planety v bezdomoveckém looku?

  23. 9. 2013 08:35 Mít slavnou tvář a žít v New Yorku, znamená vystavovat se denně pohledům tisíců zvědavých lidí. Jak to řeší hollywoodské hvězdy?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.