Plakát k filmu: Země zítřka

Země zítřka Tomorrowland

dokina.cz
6,2

Premiéra 21. 5. 2015
USA, 2015, 130 min, od 12 let

Žánr:
sci-fi, mystery
Režie:
Brad Bird | celý štáb
Hrají:
George Clooney, Judy Greer, Britt Robertson, Kathryn Hahn, Hugh Laurie, Lochlyn Munro, Tim McGraw, Pierce Gagnon | všichni herci

Někdejší dětský génius Frank (George Clooney), který je znechucen rozčarováním nad okolním světem, a chytrá, optimistická teenagerka Casey (Britt Robertson), překypující vědeckou zvědavostí, se vydávají na nebezpečnou pouť ve snaze odhalit tajemství záhadného místa, ukrývajícího se kdesi v čase i prostoru, které je známé pouze jako "Tomorrowland". To, co musejí podstoupit, aby se tam dostali, změní navždy celý svět - a také je samotné. V hlavní roli napínavého a tajemného dobrodružného příběhu Honba za zítřkem režiséra Brada Birda se představuje držitel Oscara George Clooney.

Někdejší dětský génius Frank (George Clooney), který je znechucen rozčarováním nad okolním světem, a chytrá, optimistická teenagerka Casey (Britt Robertson), překypující vědeckou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 26 hlasů

Recenze filmu Země zítřka

 • Recenze Země zítřka na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  George Clooney a jeho mladá parťačka hledají město divů, v němž mohou největší géniové lidstva svobodně tvořit. Hledají ho ovšem na amerických okreskách a maloměstech, a když do něj dojdou, najdou prd. Země zítřka má nezajímavé hrdiny a klišovitý příběh, jenž se nedokáže maskovat za atraktivní vizuální podívanou, protože ta tu není. Retro úvod a návštěva města v polovině jsou úchvatné, ale zaberou dohromady tak čtvrt hodiny. Všechno ostatní je nudné, okoukané, pomalé a vlastně i dost únavné. Velký omyl v kariéře všech zúčastněných. A podprůměrný film.

 • Recenze Země zítřka na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Představte si, že v jiném rozměru existuje dokonalý svět bez válek, znečištění, korporátní chamtivosti, Leo Beránka atd... Založili ho společně Edison, Tesla, Eiffel a Verne a žijí v něm od té doby ti lidští jedinci, kteří byli vybráni jako vhodní kandidáti. Zde se věnují pokročilé vědě, zkoumání vesmíru, dlouhověkosti, atd... Mladá Casey (Britt Robertsonová) se (zdánlivě náhodou) dostane k podivnému odznaku, kterého se stačí dotknout a on ji virtuálně (dočasně) přenese do této "Země zítřka". Chce vědět víc, takže vypátrá jistého Franka Walkera (George Clooney), který o Tomorrowlandu cosi ví. Země zítřka režiséra Brada Birda je film s chvályhodnou ústřední myšlenkou, který se snaží vzbuzovat v divákovi optimismus a nadšení jako v nejlepších kouscích ze staré Spielbergovy produkce.

 • Recenze Země zítřka na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Země zítřka, která jde do našich kin, klame tělem. Sice se tu pěkně porve George Clooney s Hughem Lauriem čili Dr. Housem, ale hvězdné lákadlo tvoří jen zástěrku skutečnosti, že se hraje ekologická pohádka pro děti.

 • Recenze Země zítřka na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Země zítřka je takové ekologické dobrodružství pro děti, na které se pěkně kouká, nese jistou zprávu, ale celkově by mohlo být uchopeno lépe, protože ani děti nevěří všemu, co vidí.

 • Recenze Země zítřka na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Sci-fi od Brada Birda měla velké ambice, spoustu nápadů, ale nakonec jde bohužel o promarněnou šanci.

 • Recenze Země zítřka na Total film

  Recenze Total film 70

  Země zítřka (2015) Země zítřka je zajímavý pokus o sci-fi pro celou rodinu. Vizuálně nádherný, příběhově prázdnější. Poselství o lidské sebedestrukci tu působí poněkud kostrbatě. Na videu si tento film asi dobrovolně nezopakuju, ale v Imaxu vám návštěvu rozhodně doporučím.

Související články k filmu Země zítřka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Země zítřka - recenze očekávaného sci-fi od s Georgem Clooneym

  Země zítřka - recenze očekávaného sci-fi od s Georgem Clooneym

  29. 5. 2015 14:00 Konečně je ten film venku. Konečně! O Zemi zítřka se toho dost napsalo ještě před premiérou a nakonec se z díla režiséra Brada Birda stalo jedno z nejočekávanějších sci-fi letošního roku. Výsledkem jsou však v zahraničí hodně rozporuplné reakce a ani první tržby v USA neukazují kdovíjaký úspěch. Přesto ten film nedopadl vůbec špatně. Záleží na tom, co od filmu čekáte.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.