Plakát k filmu: Želvy Ninja 2

Želvy Ninja 2 Teenage Mutant Ninja Turtles 2

dokina.cz
5,5

Premiéra 2. 6. 2016
USA, 2016, 112 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
Dave Green | celý štáb
Hrají:
Megan Fox, Stephen Amell, Laura Linney, Will Arnett, Alan Ritchson | všichni herci

Tihle čtyři jsou jednoznačně nejrychlejší želvy, které se kdy plazily po povrchu zemském. Ačkoliv se jmenují Leonardo, Donatello, Rafael a Michelangelo, strop Sixtinské kaple rozhodně nevymalují, zato vám vymalují ksicht. Pokud je teda naštvete. Pod producentskou taktovkou Michaela Baye, nejvýbušnějšího filmaře současnosti, se do kin vrací hrdinové, kteří bydlí v kanále, zbožňují pizzu a tu a tam zachraňují svět.

O bytí a nebytí naší kulaté planety samozřejmě půjde i tentokrát. Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?“ Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza…

Výkonný producent filmu Andrew Form tvrdí, že pokračování veleúspěšných Želv Ninja se inspirovalo stížnostmi diváků na první díl, na odchylky od želvího universa, jež v něm figurovaly. „I proto jsme najali režiséra, který je obrovský fanoušek této série, protože na ní vyrostl. Vždyť on se jako malý ze všeho nejradši oblékal do kostýmu Donatella. Želvy jsou jako jeho rodina a pro rodinu přece chcete natočit co nejlepší film.“ říká Form.

Tihle čtyři jsou jednoznačně nejrychlejší želvy, které se kdy plazily po povrchu zemském. Ačkoliv se jmenují Leonardo, Donatello, Rafael a Michelangelo, strop Sixtinské kaple ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 18 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Želvy Ninja 2

 • Recenze Želvy Ninja 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Želvy Ninja 2 na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Tentokrát to bude opravdu jednoduché a není se o čem rozepisovat. Viděli jste želváky v roce 2014 ( moje recenze je tady )? Tihle noví jsou úplně přesně totéž , aspoň pokud si vzpomínám - protože už se mi do značné míry vykouřili z hlavy i odjinud. To znamená, že: Výprava, triky a akční scény jsou téměř bezchybné (lepší než např. v posledních X-Menech ) Želváci jsou badass smartass niggaz Námět, scénář a dialogy jsou zcela dementní, přibližně pro šesti- až osmileté děti ...ale přesto je ve filmu překvapivě hodně vystrkování ňader (oblečených), sexuálních narážek a slov "bitch" (když se nemluví o fenách) Hudba správně megalomansky šlape, ať už to jsou songy nebo Steve Jablonsky (místo Briana Tylera). Je zajímavé sledovat, jak dobře můžou vypadat "realistické" bojové scény, které jsou vlastně téměř stoprocentně digitální a animované. Možná z toho něco vyplývá pro budoucnost kinematografie... Nějaké rozdíly oproti jedničce? Mírné plusové body za to, že se objeví Rocksteady, Bebop a Krank Krang. Mírné mínusové body za to, že většinu toho, co uvidíme a uslyšíme, jsme už viděli a slyšeli v jedničce... P.S: Viděl jsem titulkovanou verzi a odvážím se tvrdit, že dabovaná musí být peklo.

 • Recenze Želvy Ninja 2 na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Rozumní rodiče při výpravě do kina usadí děti s 3D brýlemi na Želvy Ninja 2 a prchnou do jiných sálů, třeba na jednu ze dvou dánských novinek. Ve Vzkazu v láhvi i v Komuně používají filmaři mozek, což se o želví dvojce tvrdit nedá.

 • Recenze Želvy Ninja 2 na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Akční fantasy Želvy Ninja 2 jsou prototypem mainstreamového oddechového filmu pro celou rodinu. Dávka akce, vesměs povedených (především Mikeyho) hlášek, božsky dokonalé, i když ne příliš herecky nadané Megan Fox a propracovaných efektů v případě 3D verze jistě nikoho neurazí. Na druhou stranu, zápletka je dost předvídatelná, v bojových scénách čtveřice jen zběsile skáče, než aby ukazovala pravé ninjutsu, a délka 112 minut je zbytečně natažená. Avšak pro bezstarostné pobavení a chvilkový návrat do dětství dobrá volba.

 • Recenze Želvy Ninja 2 na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Pokračování předloňských Želv Ninja se nese ve velmi podobném duchu, jen s několika změnami, ve všech případech k horšímu:

 • Recenze Želvy Ninja 2 na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Želvy Ninja se postupně mění k lepšímu, ale zázraky se stále nekonají.

Související články k filmu Želvy Ninja 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Želvy Ninja 2 - recenze

  Želvy Ninja 2 - recenze

  10. 6. 2016 08:00 Tentokrát to bude opravdu jednoduché a není se o čem rozepisovat. Viděli jste želváky v roce 2014 (moje recenze je tady)? Tihle noví jsou úplně přesně totéž, aspoň pokud si vzpomínám - protože už se mi do značné míry vykouřili z hlavy i odjinud.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Želví partička a záhadný vzkaz

  Filmové premiéry: Želví partička a záhadný vzkaz

  1. 6. 2016 10:00 Známá želví partička v boji za záchranu světa, druhá šance pro řidiče autobusu, nadpřirozené schopnosti malé čarodějky a vzkaz odhalující temný případ vraždícího psychopata. Tento týden je pro nás připraveno 7 filmových premiér a hororová klasika z konce 60. let minulého století.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.