Plakát k filmu: Zelená míle

Zelená míle The Green Mile

dokina.cz
7,7

USA, 1999, 188 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální

Na začátku příběhu se potkává se starým mužem Paulem Edgecombem (Dabbs Greer). Žije v domově s pečovatelskou službou a právě se dojatě dívá na starý film s Fredem Astairem. Snad až příliš dojatě, protože jedna ze sester ho musí zkontrolovat, když slyší všechny ty zvlyky. Paul je tak naměkko, že jí začne vypravovat svůj příběh starý 60 let, který ještě nikomu nevypravoval.
Kolem roku 1935 v Louisianě, mladý Paul není jen "zaměstnancem", ale bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. Setkává se například s černým obrem Johnem, který má ruce jako lopaty a je obviněn z vraždy dvou dětí. Nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí spát potmě by byl schopen tak hrůzného činu. Je tu také hluboce věřící Arlen a bláznivý psychopat zvaný Divoký Bill, ale je tu také ta hrůzostrašná chodba, natřená na zeleno, které všichni říkají "Zelená míle", je to cesta, na konci které čeká smrt, pokud se nestane zázrak...

Spisovatel Stephen King je mistrným vypravěčem a jedním z nejčtenějších autorů současnosti. Podle jeho příběhu natočil režisér Frank Darabont (např. vykoupení z věznice Shawshnk), který se podílel i na scénáři, brilantní filmové drama "Zelená míle" s tradičně výborným oscarovým Tomem Hanksem (např. Forrest Gump, Apollo 13, Zachraňte vojína Ryana) v hlavní roli. O přesvědčivých výkonech v dalšifh rolích svědčí i nominace na Zlatý glóbus pro Michaela Duncana za roli černého obra Johna.

Na začátku příběhu se potkává se starým mužem Paulem Edgecombem (Dabbs Greer). Žije v domově s pečovatelskou službou a právě se dojatě dívá na starý film s Fredem Astairem. Snad ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 909 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.66 CZK 257.04 CZK Přehrát online

Recenze filmu Zelená míle

  • Recenze Zelená míle na iDnes

    Recenze iDnes 75

    V domově s pečovatelskou službou začíná Paul vyprávět svůj 60 let starý příběh, který ještě nikomu nesvěřil. Kolem roku 1935 pracoval coby dozorce ve vězení pro těžké zločince v Louisianě. Odtud byli všichni posíláni rovnou na smrt. Paul ovšem nebyl jen pouhým zaměstnancem, ale i bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. V hlavní roli dramatu Zelená míle se představuje držitel Oscara Tom Hanks.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.