Plakát k filmu: Ze soboty na neděli

Ze soboty na neděli Ze soboty na neděli

dokina.cz
7,1

Československo, 1931, 69 min

Žánr:
drama
Režie:
Gustav Machatý | celý štáb
Hrají:
Ladislav Herbert Struna, Magda Maderova, Jiřina Šejbalová, Karel Jičínský, R. A. Dvorský, F.X. Mlejnek | všichni herci

Dvě mladé písařky hledají v sobotní návštěvě nočního podniku vzrušující vybočení z únavné všednosti. Méně zkušená Mary raději uteče z náruče postaršího elegána a po nočním bloudění se seznámí se sympatickým typografem...

Milostný románek se zvýrazněnými sociálními motivy natočil režisér Gustav Machatý v elegantně kosmopolitním stylu. Písně Vítězslava Nezvala a Jaroslava Ježka "Teď ještě ne" a "Slovník lásky" patří ke klasice českého popu. Na filmu spolupracoval jako architekt Alexander Hackenschmied - později mezinárodně proslulý dokumentarista. NFA také archivuje francouzsky namluvenou kopii o délce 1836, 5 metrů.

Dvě mladé písařky hledají v sobotní návštěvě nočního podniku vzrušující vybočení z únavné všednosti. Méně zkušená Mary raději uteče z náruče postaršího elegána a po nočním ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 9 hlasů
  • -
  • -
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Ze soboty na neděli

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: konec starých X-menů a taneční animák

    Filmové premiéry: konec starých X-menů a taneční animák

    1. 3. 2017 10:00 Nová krev po boku starých X-menů, tanec jako největší vášeň mladé osiřelé dívky, zamyšlení nad krizí mužské a otcovské role v současné společnosti, a film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost. Tento týden přináší 4 filmové premiéry, obnovenou premiéru velkolepého historického eposu Miloše Formana v režisérské verzi a digitálně restaurovanou verzi psychologického dramatu Gustava Machatého z roku 1931.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.