Plakát k filmu: Zambezia

Zambezia Zambezia

dokina.cz
4,5

Premiéra 25. 4. 2013
Jihoafrická republika, 2012, 82 min

Žánr:
komedie, animovaný
Režie:
Wayne Thornley | celý štáb
Hrají:
Leonard Nimoy, Jeremy Suarez, Abigail Breslin, Jeff Goldblum, Samuel L. Jackson, Jenifer Lewis | všichni herci

Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili.

Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 35 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Zambezia

 • Recenze Zambezia na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Zambezia je magické město ptáků u vodopádu (přesněji řečeno velký strom), kam přilétá mladý sokolík, aby se zde stal členem elitní ochranné letky. Shodou okolností v tutéž chvíli zlý plaz (mega varan nebo co to je) plánuje dobytí téhož města... CGI animovaný film Zambezia je podobně divný jako jeho trailer. Jde o jihoafrický film (údajně první celovečerní animovaný) a po technické stránce není horší než naše Kozí příběhy / Čtyřlístek , i když se samozřejmě nemůže měřit s hollywoodskými filmy. Ale ten debilní děj... Ve všech svých aspektech se Zambezia snaží kopírovat své americké předlohy (její český slogan dokonce zní "Někde mezi Madagascarem a Riem", hahaha), ale moc se jí to nedaří a dopadá to podobně, jako když se v tamních končinách pokoušejí natočit akční velkofilm. Tím chci říct, že místy je to zajímavě WTF, ale většinu filmu je to jenom nuda. Pravděpodobně nejzajímavější jsou hlasové výkony, protože do některých rolí byli obsazeni poměrně slavní američtí herci. U nás je ale film dabovaný a v dabingu jsou původní špatné vtipy ještě o něco trapnější a méně pochopitelné. Například přijde nějaký pták, který se jmenuje Ezy, pak odejde, a někdo řekne "Ezy dovnitř, Ezy ven". Už se smějete?

Trailer k filmu

Související články k filmu Zambezia

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

  Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

  30. 4. 2013 09:47 Akční sci-fi Nevědomí s Tomem Cruisem, Olgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích je opět v čele žebříčku návštěvnosti českých kin. O víkendu přilákala 14.167 diváků.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Zambezia

  Zambezia

  21. 4. 2013 16:00 Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.