Plakát k filmu: Zahradnictví: Nápadník

Zahradnictví: Nápadník Zahradnictví: Nápadník

dokina.cz
6,2

Premiéra 16. 11. 2017
Česká Republika, 2017, 113 min

Žánr:
drama
Režie:
Jan Hřebejk | celý štáb
Hrají:
Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Martin Finger, David Novotný, Lenka Krobotová, Anna Fialová, Sabina Remundová, Karel Dobrý | všichni herci

Třetí film Zahradnictví s názvem Nápadník se odehrává na samém konci let padesátých. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem.

Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací. Generační střet vychází z odlišných životních zkušeností rodičů a jejich dětí. Každá generace má svoji představu o tom, jak k takovému štěstí dojít a jisté je, že k němu musí najít cestu sama.

Třetí film Zahradnictví s názvem Nápadník se odehrává na samém konci let padesátých. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Zahradnictví: Nápadník

 • Recenze Zahradnictví: Nápadník na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  V české kinematografii je trilogie Zahradnictví režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského nebývalým úkazem. Takhle rozsáhlý rodinný portrét, dvougenerační epopej o vypjatých osudech mnoha postav, rozdílných životních představách předválečné a poválečné generace a traumatech rodinných i historických, rozprostírající se od začátku čtyřicátých let minulého století do konce let padesátých, je vskutku odvážným a výjimečným počinem. Nejen z hlediska celkového objemu postav, motivů, příběhů i výsledné délky celé trilogie, ale i proto, že jeho tvůrci k němu mají znatelnou citovou vazbu – Zahradnictví v podstatě vypráví o příbuzných Petra Jarchovského, přičemž hlavní hrdinka třetího dílu s podtitulem Nápadník, která se vyskytovala v předchozích dvou filmech jako teprve malá holčička (a teď už je dospělá), představuje Jarchovského maminku. Maminku, která se nedostala do staršího filmu stejného tvůrčího dua, divácky neuvěřitelně populárních Pelíšků, jimž Zahradnictví dějově předchází.

 • Recenze Zahradnictví: Nápadník na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Nápadníkem se uzavírá trilogie Zahradnictví ( recenze prvního dílu , recenze druhého dílu ) a dobrá zpráva je, že jde o nejlepší film z těchto tří. Špatná zpráva je, že to pořád není dobrý film. Dějová linie je tentokrát výrazně jasnější: Dva mladí lidé se mají rádi, chtělii by se vzít, ale otec nevěsty nesnáší ženicha (kterého celý zbytek rodiny akceptuje). To celé se odehrává někdy kolem roku 1960 (tedy mnoho let po dvojce), za pokročilého komunismu. Abyste si film vychutnali do té míry, jak je to jen možné, nemusíte vlastně vůbec nic vědět o předchozích dvou filmech trilogie.

 • Recenze Zahradnictví: Nápadník na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Oba filmy vyprávějí na pokračování, oba se až dosud moc nevytáhly a oba slibovaly do třetice všeho dobrého. V kinech se utkají americký komiks Liga spravedlnosti a závěr domácí trilogie Zahradnictví nazvaný Nápadník.

 • Recenze Zahradnictví: Nápadník na Total film

  Recenze Total film 75

  Zahradnictví: Nápadník (2017) Od trilogie Zahradnictví čekali tvůrci zřejmě mnohem víc. Alespoň co se týče diváckého zájmu. Nápadník by ale v kinech mohl udělat nejlepší výsledky. Je to totiž divácký film.

 • Recenze Zahradnictví: Nápadník na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  V závěru stojí Nápadník určitě o stupínek výš než jeho předchůdci. Film baví, má spád a nenudíme se u něj, na rozdíl od předchozích dílů, které se chvílemi až moc vlekly. Je vidět, že komedie je žánr, s kterým si Hřebejk a Jarchovský rozumí mnohem více než s dramatem. Opomenout by se samozřejmě neměla ani dobová přesnost, ale to už je skoro samozřejmost. Samozřejmě největším plusem filmu jsou herecké výkon, zvláště pak ten Martina Fingera, bez kterého by to zkrátka nebylo ono. Co lze Nápadníkovi vytýkat je, že je dohromady takový beztvarý. Jinými slovy tak nejde o nic převratného, snímek zkrátka cosi postrádá. I jeho konec je takový nijaký, v závěru tak důležité trilogie bychom čekali něco více. A místo toho odcházíme z kina s nepochopením a zmateni. Možná to byl záměr autorů, to nelze s jistotou určit. Co nezklame je humor, který známé už od Pelíšků, a zde se s něčím podobným setkáváme. Zkrátka se u Nápadníka celou dobu bavíme, a to je to podstatné.

Související články k filmu Zahradnictví: Nápadník

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Závěr trilogie Zahradnictví a tým superhrdinů

  Filmové premiéry: Závěr trilogie Zahradnictví a tým superhrdinů

  15. 11. 2017 10:00 Závěrečný díl trilogie Zahradnictví odehrávající se na samém konci padesátých let, snímek na motivy komiksů o superhrdinském týmu, změna dokonale promyšlené luxusní svatby v béčkovou grotesku a boj za práva dělnické třídy. V tomto týdnu se můžete těšit na 4 filmové premiéry, dokument o postavě svérázného novináře Jiřího X. Doležala a krásy Krkonoš, zachycené v dokumentárním filmu Viktora Kuny a Martina Krále.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.