Plakát k filmu: Zabití posvátného jelena

Zabití posvátného jelena Killing of a Sacred Deer, The

dokina.cz
6,7

Premiéra 2. 11. 2017
USA, Anglie, Irsko, 2017, 109 min, od 15 let

Žánr:
drama, mystery, horor
Režie:
Giorgos Lanthimos | celý štáb
Hrají:
Nicole Kidman, Colin Farrell, Alicia Silverstone, Barry Keoghan, Raffey Cassidy, Herb Caillouet | všichni herci

Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dříme schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení. Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce.

Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Zabití posvátného jelena

 • Recenze Zabití posvátného jelena na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Řecký režisér Yorgos Lathimos je hlavním představitelem takzvané řecké divné vlny, což předznamenává záměrnou divnost, bizarnost a ujetost jeho filmů. Už ve filmech Špičák a Humr (který již byl natáčen s anglicky mluvícími herci a v mezinárodní koprodukci, stejně jako Zabití posvátného jelena) vytvořil satirické obrazy podivných lidských společenství, která se řídí absurdními pravidly a legračně-mrazivými kulturními návyky, jež ovšem jejich tvůrce záměrně nemá potřebu jakkoli vysvětlovat (ve Špičáku rodiče vychovávali své dospívající děti v izolaci a vytvářeli pro ně značně iluzivní a zkreslený obraz okolního světa, v Humrovi se lidé měnili na zvířata, pokud nebyli schopni zajistit si dostatečně včas životního partnera).

 • Recenze Zabití posvátného jelena na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Zarostlý Colin Farrell je chirurg, má krásnou manželku (Nicole Kidmanové), dvě roztomilé děti, a překvapivě hodně se kamarádí s podezřele vypadajícím výrostkem (zpočátku netušíme proč). No, a pak najednou jeho děti záhadně onemocní a vypadá to, že by s tím mohl mít ten výrostek něco společného. A vyřešit se to dá jen tím, že Farrell někoho zabije jako oběť. A to je asi tak všechno, co se o ději dá napsat, a ještě to není úplně pravda... Asi. Zabití posvátného jelena je novým filmem od člověka, který nedávno spáchal Humra . A jedná se bohužel (pro mě) o další posun směrem ke stoprocentnímu artu a pádný důvod pro to, abych další filmy Yorgose Lanthimose ignoroval, protože ten pán je zjevně spokojen s tím, co natáčí, hodlá v tom pokračovat, a mně sledování jeho filmů nic nedává.

 • Recenze Zabití posvátného jelena na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Vzácně se kritikovi stane, že se ani na druhý pokus nedokáže rozhodnout, jestli ho film fascinuje, nebo irituje. Kdo viděl (pře)ceněného Humra, ví své.

 • Recenze Zabití posvátného jelena na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Tohle není jen tak obyčejný film, naopak je lepší si dobře rozmyslet, v jakém rozpoložení ho vidět a zda vůbec jsme na jeho zhlédnutí připraveni. Chvíli nás dokáže fascinovat svým provedením, pak frustrovat pomalým tempem nebo občasnou absencí zjevné logiky, někdy pobavit velmi krutým humorem, ale také můžeme často vrtět hlavou, na co se to proboha díváme. Na diváka klade vysoké nároky, aniž by odměna stála skutečně za to.

Související články k filmu Zabití posvátného jelena

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.