Plakát k filmu: Zabijáci z maloměsta

Zabijáci z maloměsta Dræberne fra Nibe

dokina.cz
5,3

Premiéra 1. 6. 2017
Dánsko, 2017, 90 min, od 15 let

Žánr:
komedie, drama, kriminální
Režie:
Ole Bornedal | celý štáb
Hrají:
Nicolas Bro, Ulrich Thomsen, Mia Lyhne, Lene Maria Christensen, Marcin Dorocinski, Gwen Taylor | všichni herci

Prudce nekorektní dánská komedie o tom, že najmout si ruského vraha vás vyjde levněji než se rozvést. Otázka zní: stojí to za ty následky?

Když hledáte fajnové řemeslníky, Iba a Edwarda rozhodně nevolejte. Jsou to totiž flákači a hochštapleři. I takové řemeslo má ale zlaté dno. Úspory na horší časy utěšeně narůstají, teď ještě vypořádat se s neuspokojivým manželským životem. Jenže rozvod stojí peníze. Spoustu peněz. A Ib s Edwardem nechtějí platit víc, než je nutné. Přichází spásná myšlenka. Na internetu seženete všechno. I ruského nájemného zabijáka. Vražda možná vyjde levněji než rozvod, ale manželky neradno podceňovat… Divoký tanec začíná!

Prudce nekorektní dánská komedie o tom, že najmout si ruského vraha vás vyjde levněji než se rozvést. Otázka zní: stojí to za ty následky? Když hledáte fajnové řemeslníky, Iba a ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Zabijáci z maloměsta

 • Recenze Zabijáci z maloměsta na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Zabijáci z maloměsta jsou film, který nenadchne každého. Nesmyslné scény, občasná absence humoru a krapet absurdní scény jsou velkými vykřičníky, na kterých bude muset režisér Bornedal ještě zapracovat. Vzhledem k předchozí režisérově tvorbě ale není vyloučené, že se v příštím snímku dočkáme příjemného překvapení. Jelikož druhá polovina filmu vylepšuje vyznění příběhu oproti části první, věřme, že se dánský tvůrce neřítí do bezedné béčkové propasti.

 • Recenze Zabijáci z maloměsta na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Snímku Zabijáci z maloměsta říká jeho tuzemský distributor „prudce nekorektní dánská komedie“. Ve skutečnosti jde o manželskou frašku založenou na úvaze, že nájemná vražda vyjde levněji než rozvod.

 • Recenze Zabijáci z maloměsta na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Nibe je takové malé zapadlé městečko v Dánsku. A v něm žijí dva starší zedníci, které všechno tak nějak sere. A hlavně je serou jejich manželky. Takže se dohodnou, že si na ně objednají přes internet nájemného vraha z Ruska. Bohužel (pro manžele), manželky jejich plán prohlédnou a objednají si na manžele nájemnou vražedkyni z Anglie... Severská černá politicky nekorektní komedie? Sem s ní!

 • Recenze Zabijáci z maloměsta na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Edward a Ib se chtějí rozvést, manželky jsou však odhodlané obrat je o všechno. Pá pár pivech si celoživotní kámoši řeknou, že by bylo jednodušší a levnější najmout si profesionálního vraha. Co když ale stejná věc napadne i jejich ženy? V dánském vidlákově poteče krev. Zabijáci z maloměsta jsou fajn černá komedie, která však funguje spíš v těch vážnějších než humorných momentech a bohužel celá čtveřice hrdinů je dost nesympatická a jen těžko se hledá důvod, proč jim držet palce. Na druhou stranu pokud máte rádi severský humor, tak s tímhle nešlápnete vedle. Na špičku žánru to však ani zdaleka nestačí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Zabijáci z maloměsta

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Neporazitelná bojovnice a útěk před nacisty

  Filmové premiéry: Neporazitelná bojovnice a útěk před nacisty

  31. 5. 2017 10:54 Dlouho očekávaný snímek o neporazitelné bojovnici, úprk malých kluků do nacisty neokupované zóny na jihu Francie, prudce nekorektní dánská komedie o hledání nájemného zabijáka a příběh mladé židovky, která se na Valašsku ukrývá před hrozbou deportace v období II. světové války. V tomto týdnu čekají na české diváky 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.