Plakát k filmu: Zabijáci

Zabijáci Fasandræberne

dokina.cz
6,7

Premiéra 14. 5. 2015
Dánsko, 2014, 119 min, od 18 let

Žánr:
thriller, kriminální
Režie:
Mikkel Nørgaard | celý štáb
Hrají:
Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbæk, David Dencik, Danica Curcic, Sarah-Sofie Boussnina | všichni herci

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke studentům prestižní internátní školy, odsouzen byl ale místní podivín. Speciální policejní oddělení Q otevírá druhý odložený případ v severské detektivce podle knižních bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke studentům prestižní internátní školy, odsouzen byl ale místní podivín. Speciální policejní oddělení Q ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Zabijáci

 • Recenze Zabijáci na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Šestka se může zdát přísná, je to určitě dobrý film. Ale pořádně si ho užijí spíše oba extrémy diváckého spektra - jednak ti, co v životě neviděli či nečetli skandinávskou detektivku a jen nedůvěřivě pokukují po všech těch Larssonech a Nesbøech, a jednak ostřílení fandové s nakreslenou polární září nad postelí. Pro všechny ostatní (čti normální lidi) jsou případy oddělení Q jen dalším rutinním artiklem skandinávské exportní politiky.

 • Recenze Zabijáci na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Po Ženě v kleci přichází druhý film podle úspěšné knižní série Jussiho Adlera-Olsena. Kodaňské oddělení otevře další z nedořešených případů a znovu do kin vnese všechny prvky severské krimi: náladu i brutalitu.

 • Recenze Zabijáci na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Oproti předchozímu dílu si film Zabijáci více pohrává s psychologií postav, jednání hrdinů je přirozenější a logičtější. Děj je komplikovaný a bohatý na zvraty, jenže v nás nevzbudí tolik zájmu o oběti a pachatele už dávno známe. Pro fandy severských detektivek skvělé, jinak nás nechá spíše chladné. Díky příběhu však stále stojí za vidění.

 • Recenze Zabijáci na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Rok a půl uplynul od české premiéry dánské filmové adaptace prvního dílu knižní série Jussiho Adler-Olsena s názvem Žena v kleci, jenž se tehdy stal ve své zemi nejúspěšnějším dánským filmem poslední dekády. Na jeho pokračování pracoval ten samý tým (režisér Mikkel Nørgaard a scénáristé Královské aféry a švédských Mužů, kteří nenávidí ženy), hrají v něm v hlavních rolích ti samí herci a i jeho atmosféra je prakticky totožná.

Trailer k filmu

Související články k filmu Zabijáci

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Zabijáci jsou dalším důkazem o síle severské detektivky

  Zabijáci jsou dalším důkazem o síle severské detektivky

  18. 5. 2015 18:00 Především fanoušci severských detektivek by si neměli nechat ujít snímek Zabijáci, který tento týden přichází do našich kin. Ačkoliv jde svého druhu o televizní počin, svými objektivními kvalitami vysoce přesahuje jak české kriminální filmy, tak i řadu anglofonních detektivek, jak už je u severských stále častěji detektivek zvykem. Zabijáci jako další dílek skládačky cementují status severských kriminalistů nejen ve světě knih, ale i filmu. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.