Plakát k filmu: Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent

dokina.cz
5,7

Premiéra 2. 1. 2015
Francie, 2014, 106 min, od 12 let

Žánr:
drama, životopisný
Režie:
Jalil Lespert | celý štáb
Hrají:
Moritz Bleibtreu, Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Lebon, Laura Smet, Marie De Villepin | všichni herci

Originální, provokativní, výstřední, inspirativní. Plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. Toto je jeho příběh... Yves Saint Laurent odchází jako sedmnáctiletý do Paříže a stává se spolupracovníkem Christi-ana Diora. Je považován za jednoho z nejlep-ších módních návrhářů své doby. V listopadu 1957 je ve věku pouhých 21 let požádán, aby dohlížel nad módním domem nedávno zesnulého Christiana Diora. Laurent se stává novým uměleckým ředitelem. Vzápětí představuje svou první módní kolekci haute couture, která se stává okamžitým hitem. Během módní přehlídky se seznamuje s Pierrem Bergém, svou budoucí láskou a životním i obchodním partnerem. O tři roky později spolu vytvářejí značku Yves Saint Laurent. Laurent trpí depresemi, opájí se alkoholem a drogami. Navzdory svým vnitřním démonům a pochybnostem, se mu však daří obrátit ospalý svět módy vzhůru nohama. Jeho jméno se stává symbolem kreativity a luxusu. Jeho návrhy mění a vytvářejí nové trendy v módě.

Originální, provokativní, výstřední, inspirativní. Plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Recenze filmu Yves Saint Laurent

 • Recenze Yves Saint Laurent na fffilm

  Recenze fffilm 60

  První z letošních filmových životopisů slavného módního návrháře. Za půl roku uvidíme další ... Většinu film se je na co koukat. Začíná to od prvních sekund filmu, krásnými záběry z alžírského města Oran , kde YSL vyrůstal. (Zde byl původně vtip "Oran / Orál", ale přišel mi málo kvalitní.)

 • Recenze Yves Saint Laurent na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Životopis průkopníka módy nazvaný prostě Yves Saint Laurent právě přichází do našich kin. Vypráví ho jeho partner, čímž je dáno hlavní téma a šaty zůstávají v příběhu v pozadí.

 • Recenze Yves Saint Laurent na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Film Yves Saint Laurent nás bere na jeden předlouhý večírek plný výmluvných mužských pohledů, (nejen) postelových hrátek a skleniček whisky. Šatník hvězdy „haute couture“ zůstává z větší části i nadále nedostupný.

 • Recenze Yves Saint Laurent na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Yves Saint Laurent byl slavný francouzský homosexuální módní návrhář, který výrazně ovlivnil styl ženského oblékání a módu obecně. Stejnojmenný film se věnuje životu tohoto plachého a nevyrovnaného umělce (který zemřel v roce 2008) zhruba od jeho jednadvaceti do pětatřiceti let a vypráví též o vztahu s jeho životním partnerem Pierrem Bergé.

Trailer k filmu

Související články k filmu Yves Saint Laurent

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Yves Saint Laurent - recenze filmu o slavném módním návrháři

  Yves Saint Laurent - recenze filmu o slavném módním návrháři

  1. 4. 2014 09:30 Úplně si nejsem jistý, pro koho je film o životě módního návrháře Yvese Saint Laurenta zajímavý, koho osud tohoto jinak slavného muže interesuje. Vždyť je to jenom módní návrhář. Z omylu mne vyvedlo několik žen v okolí, které se na snímek Yves Saint Laurent chystají. Stejně jsem se byl skončení promítání vrátit ke stejné otázce. Koho to může zajímat?

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.