Plakát k filmu: X-Men: Apokalypsa

X-Men: Apokalypsa X-Men: Apocalypse

dokina.cz
6,2

Premiéra 19. 5. 2016
USA, 2016, 143 min, od 12 let

Žánr:
akční, sci-fi
Režie:
Bryan Singer | celý štáb
Hrají:
James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac | všichni herci

Na počátku lidské civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse (Oscar Isaac), první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů, v éře prastarých civilizací získal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Teď se po tisíci letech probudil a je hluboce rozčarovaný ze světa, který kolem sebe nachází. Nikdo jej už neuctívá jako boha. Světu a lidem už nevládnou jen ti nejsilnější. Země je znečištěná, plná konfliktů, násilí a lidé se klaní falešným modlám.

Apokalypse proto chce zničit současnou civilizaci, očistit planetu a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. K naplnění tohoto úkolu potřebuje následovníky, jezdce Apokalypsy. Proto získá na svou stranu čtveřici mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender).

Osud lidstva visí na vlásku a tento pomyslný vlásek tvoří především další mutanti, studenti školy pro nadané žáky vedené profesorem Charlesem Xavierem (James McAvoy). Tato skupina mutantů, označovaných jako X-Meni, je poslední silou, která se může účinně postavit Apocalypsovi a jeho pomocníkům. Osud lidstva závisí nejen na jejich nadpřirozených schopnostech ale i na jejich vůli za jeho záchranu bojovat.

Režie filmu se stejně jako u velmi úspěšného předchozího dílu X-Men: Budoucí minulost ujal režisér Bryan Singer, který je jedním z otců této úspěšné série.

Na počátku lidské civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse (Oscar Isaac), první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů, v éře prastarých civilizací získal sílu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 46 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 128.24 CZK 359.54 CZK Přehrát online

Recenze filmu X-Men: Apokalypsa

 • Recenze X-Men: Apokalypsa na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze X-Men: Apokalypsa na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Rok 1983. V egyptské pyramidě se probouzí Apocalypse (k nepoznání namaskovaný Oscar Isaac), první (a nejmocnější) mutant světa. Dá dohromady své čtyři jezdce (včetě Magneta) a vydává se zničit svět, nebo něco v tom smyslu. Zastavit ho samozřejmě mohou jen X-Men. Dovolte mi začít jedním čistě faktickým zamyšlením nad tím, jak vlastně tento film zapadá do kontinuity X-Men . Odehrává se v roce 1983, což znamená, že vracející se hlavní hrdinové by měli být o 21 let starší, než ve filmu X-Men: První třída (2011), který se odehrával za Kubánské raketové krize (1962). T.j. James McAvoy, Michael Fassbender nebo Rose Byrneová hrají v tomto filmu postavy, kterým je okolo 50 let! Na to rozhodně nevypadají, ovšem chovají se podle toho, takže působí dost divně, když McAvoy hraje úctyhodného profesora, ke kterému mají úctu jeho studenti, vypadající přibližně stejně staří jako on.

 • Recenze X-Men: Apokalypsa na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Hlavním “problémem” snímku je přístup. Ten může klidně naštvat fanoušky série, ale zase zaujmout mnohem více lidí. Tvůrci nemysleli tentokrát tolik na skalní příznivce, ale více na běžného diváka, takže se snaží polopatě nastínit osudy postav, a pak rozjet akci. Hodně akce. Snímek vykazuje i prvky nadhledu, a pokud si ho dopřejeme také my, rozhodně se pobavíme.

Související články k filmu X-Men: Apokalypsa

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hugh Jackman jako Wolverine! Od roku 2000 již devětkrát!

  Hugh Jackman jako Wolverine! Od roku 2000 již devětkrát!

  3. 3. 2017 10:00 Wolverine, je jeden z nejslavnějších X-menovských hrdinů od komiksového nakladatelství Marvel. Je to mutant se schopností regenerovat poškozené a zničené části své buněčné struktury. Před pár dny vtrhl do českých kin nejnovější X-menovský snímek Logan: Wolverine, ve kterém se v roli Wolverina již podeváté představil Hugh Jackman. V dnešním článku si postupně projdeme všechny snímky počínaje X-menem z roku 2000, kde se Hugh objevil poprvé.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  13. 1. 2017 10:00 Uplynulý rok se mohl pyšnit pěknou řádkou filmových megahitů. Server TorrentFreak zveřejnil desítku nejstahovanějších filmů na BitTorrentu. S jistotou můžeme říct, že převahu mají tentokrát všichni možní superhrdinové, celkově byl zájem hlavně o žánr sci-fi a fantasy. Ve výčtu však nechybí ani animák, nebo Leonardo Dicaprio ve své oscarové roli. Co všechno jste si loni stáhli vy?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jak pokračovalo X-Men: Apokalypsa po titulcích

  Jak pokračovalo X-Men: Apokalypsa po titulcích

  VIDEO FEATURED 20. 10. 2016 01:58 Tak trochu hořké shrnutí celé x-menovské série.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.